DomekIOgrodek.pl
Płyn do płukania tkanin

zdjęcie własne

Płyn do płukania - nieznane zastosowania

28 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Płyn do płukania tkanin świetnie sprawdzi się nie tylko do prania ubrań. Okazuje się, że wachlarz jego zastosowań jest bardzo szeroki! Pomoże nam m.in. w myciu szyb i innych czynnościach, których wielu się nie spodziewało.

Płyn do płukania tkanin służy przede wszystkim naszym ubraniom i innym tkaninom, których używamy w swoim domu. Sprawia, że są jedwabisto miękkie, zachowują intensywny kolor i nie elektryzują się.

Jak się okazuje, ta mieszanka może zbawiennie wpłynąć na inne rzeczy w naszym domu! Zobacz, jak jeszcze możesz wykorzystać płyn do płukania tkanin.

Płyn do płukania tkanin - znakomicie wyczyści szyby

Ten środek zawiera bardzo pomocne substancje, które sprawdzą się przy... myciu szyb i luster! Znakomicie usuwa wszelkie smugi, zabrudzenia i osiadający na tych powierzchniach kurz.

Aby skutecznie wyczyścić nasze powierzchnie, musimy stworzyć roztwór płynu do płukania i wody w proporcjach 4:1. Namocz ściereczkę, wyciśnij ją i przetrzyj szyby i lustra. Gdy skończysz, będą jak nowe! Na dodatek będą pięknie pachnieć.

Płynem do płukania tkanin znakomicie wyczyścisz dywany

Niewielu o tym wie, ale płyn możemy wykorzystać także do porządnego wyczyszczenia dywanu i wykładziny! Chyba każdy z nas boryka się z irytującymi włosami i sierścią przyczepioną do tych włochatych powierzchni.

Aby się ich pozbyć, przygotujmy butelkę z atomizerem, która pomoże nam równomiernie rozprowadzić naszą mieszankę płynu do płukania zmieszanego z wodą. Najlepiej dodaj jedną miarkę płynu do pół litra wody.

Następnie obficie spryskaj dywan, wykładzinę lub narzutę. To działanie spowoduje, że zanieczyszczenia zaczną „odchodzić” od dywanu. Odczekajmy chwilę i porządnie odkurzmy powierzchnię. 

Płynem do płukania tkanin pomoże pozbyć się denerwujących naklejek

Większość ma domu irytujące nalepki, znajdujące się na sprzętach elektronicznych lub innych miejscach, takich jak lodówka czy meble. Nawet jeśli uda nam się zdrapać większość takiego papierka, to na powierzchni zostaje klej, który z czasem się brudzi i ma bardzo nieestetyczny wygląd.

Aby skutecznie pozbyć się tego uciążliwego problemu, obficie nasączmy gąbkę do zmywania płynem do płukania tkanin. Miękką część zmywaka przyłóżmy do naklejki i odczekajmy chwilę, aby całość zmiękła. Następnie szorujemy pozostałości, tak aby na naszej powierzchni nie zostały żadne ślady.

Źródło: radiozet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

    • Restrykcyjne zmiany w prawie budowlanym od 2021 roku, co będzie koniecznością?

    • Jedna rzecz, którą masz w łazience wybije szkodniki i choroby z twoich roślin

    • Kasia Cichopek zmieniła wnętrze w mieszkaniu

Podobne artykuły

jajka

Porady domowe

Nie przechowuj jajek na drzwiach lodówki

Czytaj więcej >
trik

Porady domowe

Wetknij zapałki do doniczki - efekty zachwycają

Czytaj więcej >
fugi

Porady domowe

Jak wyczyścić fugi? Genialny trik

Czytaj więcej >
gołębie

Porady domowe

Świetne triki na pozbycie się gołębi z balkonu bez robienia im krzywdy

Czytaj więcej >
Świeczka

Porady domowe

Genialny trik na usuwanie plam z wosku z dywanu. Wystarczy stara gazeta

Czytaj więcej >
Skrzydłokwiat

Porady domowe

Skrzydłokwiat – roślina oczyszczająca powietrze. Stwórz dobry klimat w swoim domu

Czytaj więcej >