DomekIOgrodek.pl Ogród i taras Po gotowaniu ziemniaków nie wolno wylewać wody. Działa cuda na chwasty
canva/skhoward, canva/kairosing

Po gotowaniu ziemniaków nie wolno wylewać wody. Działa cuda na chwasty

6 maja 2023
Autor tekstu: Magdalena Patacz

Woda po gotowaniu ziemniaków jest najlepszym sposobem na chwasty na trawniku i chodniku. Wystarczy odrobina, a niechciane rośliny błyskawicznie zginą. Ten trik stosują doświadczeni ogrodnicy i działkowcy.

Nie wylewaj wody po gotowaniu ziemniaków. Nie ma lepszego sposobu na chwasty

Wiosną w naszych ogrodach zakwitają kwiaty, pojawia się świeża, pachnąca trawa, a warzywa powoli zaczynają wydawać pierwsze plony. Niestety to również czas, w którym pojawiają się także chwasty.

Chwasty na trawniku nie wyglądają estetycznie, a te, które rosną bezpośrednio przy kwiatach lub warzywach, zabierają im cenne związki niezbędne do wzrostu. Zanim jednak zastosujemy agresywną chemię na niechciane rośliny, wykorzystajmy o wiele lepszy i zupełnie darmowy sposób.

Najlepsi ogrodnicy od lat stosują na chwasty wodę po gotowaniu ziemniaków. Wrzątek dosłownie je zabija. Obierki po ziemniakach również możemy wykorzystać w ogrodzie. Przyrządzonym nawozem podlewajmy regularnie kwiaty i warzywa, a przyspieszymy ich wzrost.

Porażające jak potraktowali ekipę „Nasz nowy dom”. Nikt się nie spodziewał
Roztwór, który przyspiesza wschodzenie i plonowanie ogórków. Zbiorów nie zmieścisz w żadnej spiżarni

Pozbądź się chwastów domowymi sposobami

Na chwasty na trawniku i płycie chodnikowej doskonale sprawdzi się woda po gotowaniu ziemniaków. Ogrodnicy wylewają wrzątek bezpośrednio na niechciane rośliny. Woda po warzywach dosłownie wypala chwasty z każdego miejsca.

Pamiętaj, aby aplikować wodę bardzo precyzyjnie, bezpośrednio na rośliny, których chcesz się pozbyć. Wrzątek z dodatkiem soli może uszkodzić kwiaty, trawę i warzywa, dlatego tak istotna jest odpowiednia aplikacja.

sposób na chwasty na chodniku.jpg
canva/claudiodivizia

Domowy nawóz z obierek po ziemniakach

Obierki po ziemniakach również możesz wykorzystać w ogrodzie. W ten sposób nic się nie zmarnuje, a zapewnisz swoim roślinom odpowiedni wzrost i wzmocnisz je przed chorobami. Obierki zalej wrzątkiem w proporcji 1:10. Następnie ostudź i przecedź.

Zimną wodą podlewaj rośliny raz na 3 tygodnie. Woda zawiera wiele substancji odżywczych, w tym potas, który jest niezbędny do prawidłowego wzrostu kwiatów i warzyw. Nawóz możesz stosować również do roślin doniczkowych. Będą rosły jak na drożdżach.

Ciocia Ala ma szałowy nawóz do ogórków. Nie dotyka ich żadna choroba
Ogrodnicy łączą je z wodą i pryskają róże. Mączniak i mszyce tego nie znoszą
Obserwuj nas w
autor
Magdalena Patacz

Wydawca portalu Domek i Ogródek. Prywatnie fanka klasycznego rocka, kryminałów i egzotycznych roślin doniczkowych. Codziennie przygotowuję dla was garść newsów i porad, by ułatwić wam porządki i zdradzić, jak pielęgnować kwiaty, by były piękne i zdrowe.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@domekiogrodek.pl

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy