DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Pokrywka od garnka to najlepszy przyrząd do mycia kanapy. Usuwa plamy i zabrudzenia w moment
Adam Moskal
Adam Moskal 06.01.2023 16:15

Pokrywka od garnka to najlepszy przyrząd do mycia kanapy. Usuwa plamy i zabrudzenia w moment

Projekt bez tytułu (40)
Kadr z materiału na YouTube z kanału come cucinare

Siedząc na kanapie i wcinając przekąski czy pijąc napoje, łatwo można ją poplamić. W przypadku intensywnie plamiących produktów trzeba działać jak najszybciej, aby materiał nie odplamił się na zawsze. Patent z pokrywką od garnka ułatwi czyszczenie kanapy i znacznie je przyspieszy.

Jeśli obawiasz się oceny swoich gości i w efekcie przykrywasz poplamioną kanapę narzutą czy kocem, możesz już odetchnąć z ulgą. Ten patent, który opisujemy poniżej, w prosty sposób odnowi Twój mebel i przywróci mu dawną świetność.

Pokrywką do garnka wyczyścić pobrudzoną kanapę

Pokrywka, którą zazwyczaj po prostu przykrywa się garnki podczas gotowania jedzenia, może posłużyć jako zamiennik profesjonalnego odkurzacza piorącego. Tym samym nie musisz wydawać fortuny na specjalistów, ani nawet wychodzić z domu po środki czyszczące - prawdopodobnie wszystkie produkty potrzebne do wyczyszczenia kanapy masz już w domu.

Jak wyczyścić tanio kanapę?
canva/AndreyPopov, Getty Images

Do triku potrzebujesz:

  • 500 ml gorącej wody

  • miskę

  • łyżkę płynu do naczyń

  • łyżkę sody oczyszczonej

  • 125 ml spirytusu

  • ściereczkę z mikrofibry lub innego chłonnego materiału

  • pokrywka od garnka

Na początku wlej ciepłą wodę do miski, dodaj do niej łyżkę płynu do naczyń i dokładnie wymieszaj. Następnie wsyp sodę oczyszczoną i ponowie mieszaj, aż soda się rozpuści. Kolejnym dodatkiem do roztworu jest spirytus - wlej go i zamieszaj.

Do miseczki włóż ściereczkę z mikrofibry, zanurz ją całkowicie i odstaw na kilkanaście sekund, żeby dobrze wciągnęła roztwór. Po tym czasie lekko odciśnij ją w dłoniach, aby była wilgotna, lecz nie ociekała płynem.

Połóż szmatkę na płasko na kanapie, a na jej środku ułóż pokrywkę od garnka. Podnieś rogi ściereczki i złącz je w miejscu uchwytu. Tak naprężona ścierka będzie działać, jak czyścić, który skutecznie przeniknie wierzchnią warstwę kanapy.

Artykuły polecane przez redakcję Domek i ogródek:

  1. Oto najgorsze przedmioty do przechowywania w piwnicy. Są zakazane z niezwykle ważnego powodu

  2. Niewiarygodne jak mieszka Katarzyna Skrzynecka. Choć jest wielką gwiazdą, nie pławi się w luksusach

  3. Te urządzenia pobierają prąd nawet po wyłączeniu. Koniecznie odłącz je od gniazdka