Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Ogród i taras > Połącz z wodą i podlej róże. Będą kwitły aż do później jesieni
Kamil Świętek
Kamil Świętek 21.05.2024 08:14

Połącz z wodą i podlej róże. Będą kwitły aż do później jesieni

Róże
Fot. Shutter/Gary Matuschka, shutter/Melanie Hobson

Róże to kwiaty, które wielu ogrodników pragnie mieć w swoim ogrodzie. Bez wątpienia to jedne z najładniejszych roślin zdobiących nasze ogrody. Czy jednak wiecie, co zrobić, aby cieszyć się nimi aż do późnej jesieni?

Z pomocą przychodzi prosty domowy nawóz do róż, który stworzycie dosłownie z dwóch składników. Chociaż preparat ten jest niezwykle skuteczny, nie powinien kosztować więcej, niż 5 zł.

Jakich warunków potrzebują róże do prawidłowego wzrostu?

Róże potrzebują do prawidłowego wzrostu w szczególności dobrze przygotowanego stanowiska. Powinno ono być próchnicze i wilgotne. Dobrze byłoby zastosować podłoże piaszczysto-gliniaste.

Zadbajcie o to, aby pH gleby oscylowało w granicach 6-7 pH. Róże muszą także mieć stały dostęp do światła (minimum 6 godzin dziennie). Tego niestety nie zastąpi im żaden nawóz.

Kategorycznie powinniśmy unikać sadzenia róż w sąsiedztwie drzew i krzewów o bogatym systemie korzeniowym. Jest to gwarancja tego, że zabiorą one cenne składniki odżywcze naszym kwiatom. Niestety róże źle znoszą zarówno brak wody, jak i brak wystarczającej ilości składników odżywczych.

Róże 2.jpg
Fot. Canva/kareni, pixabay

Jaki nawóz do róż wybrać?

Spośród wielu naturalnych odżywek do kwiatów, jednym z najlepszych nawozów do róż okazuje się olejek rycynowy. Dzięki niemu krzewy będą dosłownie uginać się pod naporem kwiatów.

Co ważne, środek ten stymuluje prawidłowy wzrost roślin, a kosztuje zaledwie 5 zł, będąc przy tym bardzo wydajnym. Swoją skuteczność zawdzięcza dużej ilości kwasów tłuszczowych, które korzystnie wpływają na kondycję róż.

Jak przygotować domowy nawóz do róż?

Domowy nawóz do róż przygotujemy, łącząc 1 łyżeczkę oleju rycynowego z 10 litrami wody. Tak przygotowana mieszanka nadaje się do podlewania róż raz w miesiącu rano lub wieczorem.

To jeden z najprostszych, a zarazem najtańszych środków, pozwalających cieszyć się pięknymi różami aż do końca jesieni. Gwarantujemy Wam, że jeśli chociaż raz wypróbujecie go w swoim ogrodzie, nie wrócicie więcej do innych chemicznych odpowiedników.

Róże 3.jpg
Fot. Canva/Kseniia Perminova

ZOBACZ TAKŻE: