Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Wnętrza > Połącz z wodą i zalej storczyka. Odwdzięczy się pięknymi kwiatami
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 25.05.2023 22:47

Połącz z wodą i zalej storczyka. Odwdzięczy się pięknymi kwiatami

nawóz do storczyka
Fot. YouTube/ ogród na co dzień

Storczyki wymagają odpowiedniej pielęgnacji. To kwiaty, które nie lubią zbyt dużej ilości wody, ciemnych lub bardzo nasłonecznionych stanowisk i ciężkiej, nieprzepuszczalnej gleby. 

Zadbaj także o regularne nawożenie roślin. Wtedy błyskawicznie pojawią się na nich nowe pąki. Gorąco polecamy domowe odżywki, które są w pełni bezpieczne dla kwiatów. Wzmacniają je jak marzenie.

Orchidea w doniczce. Wszystko, co musisz wiedzieć

Storczyki są wymagającymi kwiatami. Wystarczy chwila nieuwagi, a kwiaty zaczną marnieć i przestaną kwitnąć. Do prawidłowego wzrostu orchidee potrzebują odpowiedniej ilości wody, odpowiedniej ziemi i miejsca, w którym stanie doniczka. Kluczowe jest także nawożenie roślin.

Sklepowe półki uginają się od nawozów do storczyków. Najlepszą miksturę zrobisz jednak samodzielnie w domu. Żadna chemia nie będzie Ci potrzebna. Do nawożenia kwiatów wykorzystasz wodę i … piwo. 

Ten niezwykły nawóz do storczyków sprawi, że roślina momentalnie obsypie się nowymi kwiatami i będzie cieszyć oko przez długi czas. Zadbaj także o prawidłową ziemię do kwiatów. Storczyki lubią glebę torfową, wymieszaną z korą sosnową, chipsami kokosowymi i kermazytem.

Tani środek z apteki przeciw żółknięciu liści ogórka. Z łatwością ochronisz go przed chorobami Tych warzyw nie sadź obok papryki. Zbiory nie będą udane

Po tym nawozie storczyk pięknie zakwitnie

Do przygotowania nawozu do storczyków potrzebujesz jedynie wody i jasnego, klasycznego piwa. Pamiętaj o najważniejszych zasadach: piwo nie może być smakowe, nie może zawierać sztucznych barwników i słodzików. Do podlewania wybieraj wyłącznie niskoprocentowy napój.

Na początku koniecznie wygazuj piwo. Potrzebujesz 50 ml napoju na 1 szklankę wody. Miksturą podlewaj storczyki maksymalnie raz w tygodniu. Nawożenie kwiatów wykonuj od kwietnia do września.

nawóz do storczyków.jpg
canva/xp3rt5

Jak pielęgnować storczyki?

Storczyki nie lubią nadmiernego podlewania. Większą szkodę wyrządzi im nadmiar wody, niż suche podłoże. Kwiaty podlewaj maksymalnie raz w tygodniu. Wtedy nie będziesz musiał obawiać się, że korzenie zaczną gnić od nadmiaru wody.

Doniczkę koniecznie postaw w jasnym miejscu z rozproszonym światłem. Zbyt silne działanie promieni słonecznych może poparzyć delikatne kwiaty. Storczyki mogą stać na parapetach okiennych od strony południowo- zachodniej. Jeśli Twoje okna wychodzą na południe, doniczkę przestaw w inne miejsce.