Pomidory podlewam wodą po gotowaniu jajek. Jest bezcenna dla moich warzyw
Jeśli chcesz, aby Twoje pomidory pięknie rosły, koniecznie pamiętaj o odpowiednim stanowisku i wystarczającej ilości wody. Kluczowe jest także nawożenie i ochrona przed szkodnikami. Ja swoje pomidory podlewam wodą po gotujących się jajkach. Daje to niesamowite efekty.
Pomidory potrzebują odpowiedniej pielęgnacji
Pomidory to rośliny, które uwielbiają słońce i wysokie temperatury. Najlepiej posadzić je w słonecznym miejscu. Pomidory nie znoszą zimna i bardzo źle reagują na przymrozki. Na szczęście pod koniec czerwca nie musimy już się bać, że nasze rośliny przemarzną. Optymalna dla pomidorów temperatura to 18-25 stopni Celsjusza. Ważne jest również odpowiednie nawożenie.
Już teraz możemy doświadczyć prawdziwie upalnych dni, za którymi pomidory mimo wszystko nie przepadają. Właśnie dlatego, kiedy temperatura zaczyna przekraczać 25 stopni Celsjusza, a słońce mocno pali, pomidory osłaniam od słońca i regularnie podlewam. W celu zapewnienia pomidorom wszystkich składników odżywczych warto zastosować nawóz do pomidorów.
Piękne, soczyste i przepyszne pomidory zapewnia mi woda po gotowaniu jajek. Jednak jak ją zastosować i dlaczego warto nią podlewać pomidory? Nie każdy wie, że woda ta ma naprawdę wiele składników odżywczych, które są niezbędne do prawidłowego wzrostu roślin.
Tym nawozem zwiększam zbiory kilkukrotnie
Woda po ugotowaniu jajek ma wiele składników odżywczych i rewelacyjnie wpływa na moje pomidory. Właśnie dlatego nie wylewam jej, tylko wykorzystuje jako naturalnym nawóz do moich roślin.
Po ugotowaniu jajek odstawiam wodę do całkowitego ostygnięcia, a następnie podlewam nią grządki. W takiej wodzie znajduje się wapń, potas, a także inne składniki odżywcze. Nawożąc w ten sposób pomidory, wzmacniam rośliny i zwiększam swoje plony.
Chronię rośliny przed szkodnikami
Poza odpowiednim nawożeniem pomidorów zabezpieczam je także przed szkodnikami. W tym przypadku doskonale sprawdza się oprysk z drożdży z dodatkiem cukru i wody.
Kostkę drożdży kruszę i zasypuję szklanką cukru, a następnie zostawiam na 2 godziny. Po tym czasie do wiadra dolewam 10 litrami wody i zostawiam na tydzień do fermentacji. Mieszankę rozcieńczam w proporcji 1:10, wlewam do spryskiwacza i opryskuję pomidory.
Jak widzisz, pielęgnacja pomidorów w ogrodzie wcale nie jest taka trudna. Zapewnij roślinom wapń, potas i ochroń przed szkodnikami i chorobami, a zwiększysz plony kilkukrotnie. Pomidory będą soczyste i bardzo smaczne.