Prosty patent usuwający klej po moskitierze z okna. Nie będzie po nim śladu
Moskitiera to fenomenalny wynalazek zatrzymujący insekty przed wdarciem się do naszych mieszkań. Jest tylko jeden mankament – usuwanie jej z okna. Zabrudzenia po kleju, czy jego pozostałości szpecą Wasze okna? Jeśli tak, koniecznie zapoznajcie się z poniższym artykułem.
Demontaż moskitiery – kiedy jest to konieczne?
Niezależnie od tego, jaką moskitierę wybierzecie, w pewnym momencie przyjdzie czas na jej zmianę. Słabej jakości siatki łatwo się rozrywają, natomiast mocne przez fakt, że długotrwale utrzymują się na oknie są trudne do demontażu. Warto jednak zainwestować w wysokiej jakości produkty, ponieważ są one odporne na silny wiatr i uderzenia owadów, a przy odpowiednim montażu, demontaż nie będzie utrapieniem.
Warto także demontować moskitierę na jesień i zimę. Mróz negatywnie wpływa na trwałość konstrukcji, przez co latem nie będzie już ona tak sprężysta. Moskitierę należy też regularnie czyścić na przykład poprzez zanurzenie jej w wodzie z detergentem.
Nie uwierzycie kto poprowadzi „Nasz nowy dom”. W końcu wyszło na jaw Wiadomo skąd Polska kupuje najwięcej truskawek. Nikt się nie spodziewałDemontaż moskitiery – jak się do tego zabrać?
Na etapie wybierania moskitiery warto pomyśleć o różnych opcjach. Mieszkając w terenie bezwietrznym, warto zaopatrzyć się w moskitierę mocowaną na rzepy. W okolicy silnych podmuchów wiatru receptą jest mocowanie moskitiery na klej. Odpowiednio przygotowana powierzchnia oraz specjalistyczna konstrukcja zapobiegnie zabrudzeniu okien i znacznie przyspieszy demontaż.
Przy usuwaniu śladów po kleju należy dostosować metodę pracy do rodzaju powierzchni. Do okien drewnianych i malowanych nie należy stosować mocnej chemii, a karygodne jest użycie noża i innych ostrych przedmiotów. Zamiast tego lepiej użyć wilgotnej gąbki oraz płynu do naczyń, bądź skorzystać z wysokoprocentowego alkoholu, czy benzyny ekstrakcyjnej. W przypadku okien drewnianych można zastosować także terpentynę, ale uwaga - środek ten może odbarwiać okna malowane.
Środki ostrożności
Stosowanie jakichkolwiek preparatów do usuwania kleju wymaga zachowania należytych środków ostrożności. Rękawiczki ochronią dłonie przed skutkami działania mocnej chemii oraz alkoholu, który wysusza jej powierzchnię.
Przed użyciem preparatu na całej powierzchni okna, warto sprawdzić jego działanie na małej części. Jak mawia przysłowie: „Lepiej zapobiegać, niż leczyć” w szczególności gdy chodzi o stan estetyczny mieszkania.