sałata
tiktok.com/@tastegreatfoodie
Marta Idzikowska - 29 Marca 2021

Przedłużysz świeżość sałaty aż o miesiąc. Genialny domowy trik

Już niedługo zacznie się sezon na nowalijki, dlatego trik, który dzisiaj opiszemy, może być dla was bardzo przydatny! Pewna internautka postanowiła podzielić się z innymi swoim sposobem na przedłużenie świeżości sałaty aż o miesiąc. Wystarczył jej do tego jedynie słoik i woda. Jak to możliwe?

Sezon na świeże zioła i warzywa nadchodzi! Miłośnicy rzodkiewek, szczypiorku czy sałaty będą mogli zaopatrzyć się w te przepyszne dary ziemi i cieszyć się ich smakiem.

Warto pamiętać także o ich prawidłowym przechowywaniu, szczególnie jeśli zależy nam na tym, aby nie marnować żywności.

Przedłużysz świeżość sałaty o miesiąc. Internautka wyjawiła, jak to robi

Internautka znana na TikToku jako @tastegreatfoodie postanowiła pokazać, w jaki sposób przechowuje sałatę tak, aby zachowała świeżość jak najdłużej - nawet do miesiąca!

Na nagraniu kobieta wyjmuje warzywo z wody, w której znajdowało się ono ponad 4 tygodnie. Sałata wciąż jest świeża i chrupiąca, idealnie nadająca się do spożycia.

Wystarczy, że wybierzemy odpowiedniej wielkości słoik, umieścimy w nim zielone liście i zalejemy całość zimną wodą. W takich sprzyjających warunkach sałata nie będzie się psuć. Warto, abyśmy co jakiś czas wymieniali wodę.

Jak mówi internautka, jest to świetna opcja dla osób, które muszą wyjechać na kilka dni, a nie chcą wyrzucać jedzenia. Jeśli mieszkasz samemu i ciężko ci przejeść sałatę w 2-3 dni, jest to dobry sposób także dla ciebie.

Przedłużysz świeżość sałaty o miesiąc. Są także inne sposoby

Jeśli chodzi o przechowywanie sałaty, świetnie sprawdzi się również suszarka, w której odwirowujesz liście. Dzięki temu, że wilgoć spada na dno plastikowego urządzenia, warzywo nie będzie się psuło i gniło.

Inny sposób to zwinięcie lekko wilgotnych liści w ręcznik papierowy, a następnie umieszczenie ich w lnianej czy bawełnianej ściereczce.

Dzięki temu zachowasz świeżość sałaty nawet do tygodnia. Możesz stosować go również przy innych ziołach i warzywach, takich jak jarmuż czy szpinak.

@tastegreatfoodie

Lettuce Hack Update!! ##lettuce ##lettucehack ##veggiehack ##foodtiktok ##foodie ##didyouknow ##fypシ

♬ dear katara - L.Dre

Źródło: tiktok.com/@tastegreatfoodie

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News