Przedpokój
unsplash.com/Alyssa Strohmann (CC0 Domena publiczna)
Marta Idzikowska - 20 Listopada 2020

Meble do przedpokoju – na co zwrócić uwagę?

Jakie meble wybrać do przedpokoju? Na to wpływ ma wiele czynników, choćby takich jak wielkość pomieszczenia i nasze potrzeby. Podpowiadamy, jak odpowiednio dobrać elementy wyposażenia!

Meble do holu i przedpokoju mogą składać się zarówno 2, 3 pojedynczych elementów, jak i całego kompletu. Przede wszystkim powinny być funkcjonalne, zajmować niewielką ilość miejsca i dobrze się prezentować – jest to w końcu pierwsze, co widzimy, po wejściu do mieszkania.

Meble do przedpokoju – jakie wybrać?

Zanim zaplanujemy nasze pomieszczenie, dopasujmy ilość i rozmiar mebli do dostępnego miejsca. Zadbajmy o potrzeby wszystkich domowników – nie może zabraknąć przestrzeni na odzież wierzchnią oraz obuwie. Pamiętajmy, aby przewidzieć miejsce na kurtki i płaszcze gości. Zaplanujmy też miejsce na przechowywanie ubrań poza sezonem. Warto skorzystać z gotowych zestawów mebli do przedpokoju. W sklepach dostępne są one w różnych stylach i konfiguracjach, dlatego z pewnością wybierzemy coś dla siebie. Jeśli jednak przedpokój ma niestandardowe wymiary czy skomplikowany kształt, zdecydujmy się na meble na zamówienie. Wykorzystamy dzięki temu naszą przestrzeń w optymalny sposób.

Jak wybrać poszczególne elementy do przedpokoju?

Wybierając wieszak, który jest podstawowym elementem w przedpokoju, zdecydujmy czy chcemy, aby nasza odzież pozostawała na widoku, czy może ma wisieć w zamykanej szafie, aby nie pozostać na widoku. Wybór jest zależny od metrażu, jakim dysponujemy. Wieszak wolnostojący wymaga większej ilości miejsca, natomiast wieszaki ścienne są odpowiednie dla tych, którzy mają nieco mniej przestrzeni – można zamontować je w postaci listew z haczykami oraz zintegrować z szafką na buty i lustrem.

Szafka na buty w wąskim pomieszczeniu może być montowana do ściany i płytka, jednak wtedy pozostawione tam obuwie będzie widoczne. Można również zintegrować ją z ławą, co pozwoli na swobodne siadanie i zakładanie obuwia. Jeśli chcemy zastosować dodatkowe schowki, rozważmy montaż wiszącej szafki nad drzwiami i zamontowanie półek pod sufitem.

Źródło: ladnydom.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News