Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Salon > Raz w miesiącu robię to podczas sprzątania. Skutecznie pozbyłam się kurzu
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 27.11.2023 10:18

Raz w miesiącu robię to podczas sprzątania. Skutecznie pozbyłam się kurzu

jak pozbyć się kurzu
canva/PR Image Factory, canva/Deyan Georgiev

Jak pozbyć się kurzu? To pytanie zadaje sobie każdy z nas. Możemy sprzątać codziennie, a i tak brud za chwilę osadzi się na meblach, telewizorze i innych przedmiotach. Znalazłam jednak na to świetny sposób.

Do sprzątania wykorzystuję domową miksturę, a raz w miesiącu wykonuję dodatkowo te czynności. To właśnie dzięki nim skutecznie pozbyłam się kurzu. W mieszkaniu jest czysto, świeżo i pięknie pachnie.

Pozbyłam się kurzu w prosty sposób

Kurz osadza się w domu w błyskawicznym tempie. Możemy sprzątać nawet kilka razy w tygodniu, a i tak za chwilę zauważymy go na meblach, listwach podłogowych, panelach, czy telewizorze. Wystarczy jednak zastosować prosty trik, a po kurzu nie zostanie żaden ślad.

Sprzątam w domu dwa razy w tygodniu, a meble i podłogi myję przy pomocy domowej mikstury. To właśnie dzięki niej kurz nie osadza się tak szybko, a dodatkowo w całym mieszkaniu pięknie pachnie. Jak pozbyć się kurzu?

Oprócz mikstury, raz w miesiącu wykonuję jedną rzecz. To dzięki niej kurz nie gromadzi się już w strategicznych punkach, a w moim domu w końcu jest czysto. Jak pozbyć się kurzu? O tym dowiedz się w dalszej części artykułu.

jak pozbyć się kurzu.jpg
canva/pixelshot

Do sprzątania w domu przygotowuję prosty preparat

Od dawna już nie stosuję specjalistycznej chemii do sprzątania. Zastąpiłam je domowymi preparatami, które są jeszcze bardziej skutecznie i w dodatku pięknie pachną. 

Kurze z mebli i listew podłogowych wykorzystuję płyn do płukania ubrań. Wodę mieszam z odrobiną płynu i taką mieszanką przecieram miejsca, w których gromadzi się brud. Do podłóg przygotowuję podobny preparat, jednak wzmacniam go kapsułką do zmywarki.

Do wiadra z mopem wrzucam kapsułkę i zalewam gorącą wodą. Gdy tabletka się rozpuści, dolewam odrobinę płynu do płukania i taką miksturą myję podłogi. Kurz również przestał się na niej osadzać. Kluczowa jest również jedna czynność.

Raz w miesiącu robię to podczas sprzątania

Raz w miesiącu dokładnie odkurzam kanapę w salonie, zmieniam poszewki na poduszkach ozdobnych, piorę koce. Do pralki wrzucam także firanki i zasłony. Robię tak, ponieważ to właśnie na tych rzeczach osadza się ogromna ilość kurzu, który z kolei za chwilę pojawia się na meblach, podłodze i listwach.

Dzięki tej prostej czynności skutecznie poradziłam sobie z powracającym kurzem. W moim domu jest czysto, świeżo i pięknie pachnie.

jak pozbyć się kurzu.jpg
canva/Yulia Chyzhevska

Zobacz także: