Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Skrobię ziemniaczaną mam zawsze pod ręką. Pomaga pozbyć się tłustych plam
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 19.11.2023 08:07

Skrobię ziemniaczaną mam zawsze pod ręką. Pomaga pozbyć się tłustych plam

skrobia ziemniaczana
Autor: Patrycja Grzebyk

Skrobię ziemniaczaną często mamy w domu, ale nie wiem, do czego właściwe można jej użyć. Świetnie nadaje się do robienia różnego rodzaju klusek. Poza tym może być niezastąpiona też podczas sprzątania.

Nie wiedziała, że skrobia ziemniaczana ma aż tyle zastosowań. Przed laty właśnie w niej krochmalono pościel. Jak możemy wykorzystać ją teraz?

Skrobia ziemniaczana w kuchni

Skrobia ziemniaczana to nic innego jak mąka z ziemniaków. Będzie niezastąpiona w kuchni. Jednym ze znanych zastosowań jest zagęszczanie sosów właśnie skrobią. Jednak to nie wszystko.

Mąka z ziemniaków sprawdzi się do przygotowywania domowych kisieli. Będzie idealnym rozwiązaniem też dla osób, które nie tolerują glutenu lub chcą go ograniczyć. Skrobia go nie zawiera i w wielu przypadkach może zastąpić zwykłą mąkę.

Skrobia ziemniaczana przyda się nie tylko w kuchni i do krochmalenia pościeli. Może być naprawdę pomocna, kiedy na dywanie pojawią się tłuste plamy. Jak w nietypowy sposób wykorzystać skrobię w czasie sprzątania?

skrobia ziemniaczana
Canva / Sarah2

Jak wywabić tłuste plamy skrobią ziemniaczaną?

Skrobia ziemniaczana może mieć sporo zastosowań poza kuchnią. Będzie niezastąpiona, kiedy pojawią się tłuste plamy na dywanie, ubraniach, a nawet butach. Jak może nas wtedy uratować? Ten trik odkryłam niedawno.

Skrobię ziemniaczaną wystarczy wetrzeć w tłustą plamę. Działa na dywanach, ale też na zwykłych ubraniach. Zostawiamy ją na kilka godziny, a następnie pierzemy ubranie jak zawsze. Plama powinna zniknąć. Jak jeszcze wykorzystać skrobię?

Skrobia ziemniaczana ratunkiem na brzydki zapach w lodówce

Kolejną ogromną zaletą skrobi jest pochłanianie wilgoci i brzydkich zapachów. Dlatego, kiedy mamy problem z nieprzyjemnym zapachem w lodówce, warto wsadzić do niej miseczkę ze skrobią.

Mąka z ziemniaków przede wszystkim pomoże nam pozbyć się nadmiaru wilgoci z urządzenia. Poza tym zneutralizuje nieprzyjemny zapach. 

skrobia ziemniaczana
Canva / masa44's Images

Zobacz też:

Powiązane
Materiały promocyjne
Przygotowanie do zbiorów: jakie narzędzia powinien mieć każdy ogrodnik?
Prodiż
O tych kuchennych sprzętach krążą legendy. Jeśli jesteś smakoszem, zdobędziesz 10/10