DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Remontuje 120-metrowy dom za 50 tys zł. Zdradził jak wymienia okna
Kamil Świętek
Kamil Świętek 30.05.2023 09:55

Remontuje 120-metrowy dom za 50 tys zł. Zdradził jak wymienia okna

Wymiana okien
Kadr z filmu na kanale YouTube uzytkownika Hubert Cupak

Kto powiedział, że YouTube musi być wyłącznie rozrywką, a remonty domowe pochłaniać fortunę? Pewien YouTuber udowadnia, że można własnymi rękami wyremontować 120-metrowy dom za jedyne 50 tys. złotych korzystania z usług firm budowlanych. Zobaczcie, jak mężczyzna samodzielnie wymienia okna.

Samodzielny remont domu jest możliwy

To, o czym mówimy to nie abstrakcja, Jeszcze 3-4 dekady temu, na porządku dziennym było wykonywanie samodzielnie remontów. Mało tego – ludzie własnymi siłami stawiali domy, które stoją po dziś dzień.

Obrazuje to, że nie trzeba posiadać wykształcenia budowlanego, żeby być w stanie samodzielnie postawić konstrukcje, a tym bardziej, aby przeprowadzić remont w swoim domu. Współcześnie jest to nawet łatwiejsze, niż kiedyś.

Mamy tutaj do czynienia z pewną incepcją. Otóż YouTuber pokazuje na YouTubie, jak wyremontować dom własnymi siłami, na podstawie wiedzy, jaką zdobył, oglądając filmy na YouTubie. Ta zagmatwana analogia udowadnia, że Internet może być kopalnią wiedzy, którą inteligentny człowiek wykorzysta do swoich celów.
 

Tani środek z apteki przeciw żółknięciu liści ogórka. Z łatwością ochronisz go przed chorobami Posadziłem je w ogrodzie. Nornice uciekły z dnia na dzień

Hubert Cupak to złota rączka XXI wieku – samodzielna wymiana okien

YouTuber w jednym ze swoich filmów przyznał, że ceny usług specjalistów są iście szalone. 50-100 złotych za pomalowanie jednego metra kwadratowego ściany przez profesjonalnego malarza przyprawia zawrót głowy, a co dopiero, gdy ekipa remontowa ma wyremontować całe mieszkanie.

YouTuber pokazuje, że nawet montaż energooszczędnych okien nie musi być problemem i można to wykonać samemu. Samodzielnie usuwa on stare okna i framugi, samodzielnie poszukuje materiałów na promocji i stara się udowodnić swoim widzom, że wyremontowanie starego domu, który nie był budowany wedle idealnych budowlanych proporcji, jest możliwe i to za kwotę 50 tys. złotych.

YouTuber nagrywając filmiki, nie ukrywa swojego zdenerwowania, śmiechu i dobrej zabawy przy pracy. Pokazuje, że remont może być nawet formą zabawy, a popełniając niejednokrotnie szkolne błędy, typu kupienie nieodpowiednich zaczepów, kalecząc się, czy niemalże rozbijając nowe okno, wyraźnie sygnalizuje, że kilka działań robi pierwszy raz.
 

Samodzielny remont domu.png
Kadr z filmu na kanale YouTube uzytkownika Hubert Cupak

Ile można zaoszczędzić, montując okna samodzielnie? Cupak poleca!

Ile można zaoszczędzić, montując okna samodzielnie? Z pewnością cena montażu jest niemalże zerowa, gdyż nie liczymy własnej robocizny. YouTuber szukał okien na promocji, niemniej jednak wszystkie z nich są fabrycznie nowe.

Wyobraźcie sobie, że za 5 okien – jedno tarasowe 160 × 190 cm, oraz cztery okna 120 × 120 cm – zapłacił zaledwie 2700 złotych. Uśrednione koszta montażu okna przez profesjonalistę wynosi od 250 do nawet 400 zł za okno. Biorąc pod uwagę wyłącznie najniższe stawki, na montażu 5 okien, YouTuber zaoszczędził niemalże 1500 złotych.

Jak widać, cena jest warta zachodu. Jeśli przy odrobicie zdolności manualnych, podejmiecie się tego wyzwania, możecie zaoszczędzić kolosalne pieniądze na remoncie domu. Podjęlibyście się takiego zadania?
 

Tagi: Dom
Polecane