DomekIOgrodek.pl
róże

pixabay.com/pasja1000 (CC0 Domena publiczna)

Róża w ziemniaku

6 Lutego 2021

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Róża w ziemniaku - może to brzmieć dosyć dziwnie, ale gwarantujemy, że to świetny sposób dla każdego miłośnika tych kwiatów. Znakomicie sprawdza się jako technika rozmnażania róż. Jak się do tego zabrać i skąd bierze się zbawie

Róże to obowiązkowy element ogrodu wielu z nas. Kto nie lubi ich pięknego zapachu i różnorodnych kolorów? Róża potrafi być dość kapryśna w uprawie, ale i tak warto ją posadzić, a następnie rozmnożyć!

Róża w ziemniaku - sposób na ukorzenienie

Zwykle, jeśli chodzi o ukorzenianie róż, używa się do tego chemicznych preparatów, które stworzone są specjalnie w tym celu. Te środki gwarantują, że korzenie naszych kwiatów urosną prawidłowo.

Wpływają także na odpowiednie tempo rozwoju róży, sprawiają, że jest zdrowa i odżywiona. Dzięki dostarczaniu roślinie najpotrzebniejszych substancji odżywczych róża pięknie i wyrośnie i nie będzie gniła.

Jeśli wolisz stawiać na naturalność, to świetną i skuteczną metodą będzie... rozmnożenie róży przy pomocy zwykłego ziemniaka.

To warzywo zapewni odpowiednią dla prawidłowego wzrostu wilgotność, wzbogaci je również we wszelkie składniki odżywcze. Ziemniaki kryją w sobie bogactwo soli mineralnych, jodu, chloru oraz potrzebnych witamin.

Podobne artykuły

Ogród

Turkuć podjadek – jak się go pozbyć?

Czytaj więcej >

Ogród

Juka domowa: Jak uprawiać tę egzotyczną roślinę?

Czytaj więcej >

Ogród

Lubczyk ogrodowy – uprawa i pielęgnacja

Czytaj więcej >

Ogród

Liliowce – stwórz kolorowy zakątek w swoim ogrodzie

Czytaj więcej >

Ogród

Lawenda podbija polskie skalniaki

Czytaj więcej >

Ogród

Narcyzy w domu i ogrodzie

Czytaj więcej >