róże
pixabay.com/pasja1000 (CC0 Domena publiczna)
Marta Idzikowska - 6 Lutego 2021

Róża w ziemniaku

Róża w ziemniaku - może to brzmieć dosyć dziwnie, ale gwarantujemy, że to świetny sposób dla każdego miłośnika tych kwiatów. Znakomicie sprawdza się jako technika rozmnażania róż. Jak się do tego zabrać i skąd bierze się zbawienne działanie?

Róże to obowiązkowy element ogrodu wielu z nas. Kto nie lubi ich pięknego zapachu i różnorodnych kolorów? Róża potrafi być dość kapryśna w uprawie, ale i tak warto ją posadzić, a następnie rozmnożyć!

Róża w ziemniaku - sposób na ukorzenienie

Zwykle, jeśli chodzi o ukorzenianie róż, używa się do tego chemicznych preparatów, które stworzone są specjalnie w tym celu. Te środki gwarantują, że korzenie naszych kwiatów urosną prawidłowo.

Wpływają także na odpowiednie tempo rozwoju róży, sprawiają, że jest zdrowa i odżywiona. Dzięki dostarczaniu roślinie najpotrzebniejszych substancji odżywczych róża pięknie i wyrośnie i nie będzie gniła.

Jeśli wolisz stawiać na naturalność, to świetną i skuteczną metodą będzie... rozmnożenie róży przy pomocy zwykłego ziemniaka.

Internautka odkryła genialny sposób na obranie jajekInternautka odkryła genialny sposób na obranie jajekCzytaj dalej

To warzywo zapewni odpowiednią dla prawidłowego wzrostu wilgotność, wzbogaci je również we wszelkie składniki odżywcze. Ziemniaki kryją w sobie bogactwo soli mineralnych, jodu, chloru oraz potrzebnych witamin.

Róża w ziemniaku - jak się do tego zabrać?

Do tego triku potrzebujemy łodygi róży, surowego ziemniaka i odpowiedniego stanowiska - najlepiej dobrze nasłonecznionego i niewystawionego na działanie wiatru.

Nasze warzywo powinno mieć około 15 cm wysokości - wtedy bez problemu wetkniemy w nie różę. Taką konstrukcję zakopujemy w ziemi. Jeśli sadzimy więcej sztuk, to zachowajmy pomiędzy nimi odległość kilkunastu centymetrów. Mniej więcej po miesiącu powinno dojść do ukorzenienia.

Gdy nasza różna okaże się delikatna i blada, zainwestujmy dodatkowo w nawozy wzbogacone o witaminy i minerały. Chrońmy kwiaty przez mrozem - warto okryć je matą ze słomy.

Film instruktażowy możecie zobaczyć poniżej.

Źródło: dom.wp.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News