roztocza mróz
pxhere.com/(CC0 domena publiczna)/autor nieznany
Weronika Dadok - 17 Stycznia 2021

Możesz wykorzystać mrozy do pozbycia się roztoczy

Obecnie panujące warunki pogodowe wiążą się nie tylko z problemami, ale także mogą przyczynić się do zwalczania szkodliwych roztoczy. Mroźne powietrze to nasz sprzymierzeniec do walki z tymi stworzeniami. To idealny czas, aby wystawić pościel za okno i cieszyć się z tego świetnego sposobu.

Roztocza to mikroskopijne pajęczaki, w których odchodach znajdują się białka mające negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Są niestety w każdym domu, szczególnie namnażają się tam, gdzie jest ciepło oraz wilgotno, czy znajduje się sporo kurzu. Rzadkie wietrzenie również jest przyczyną ich zadomowienia się w naszych czterech kątach.

Warto wiedzieć, w jakich warunkach z kolei nie lubią one przebywać - kiedy jest bardzo niska, bądź bardzo wysoka temperatura.

Roztocza kurzu domowego to bardzo silne alergeny, a walka z nimi jest niesamowicie trudna. Są niewidoczne gołym okiem. Głównie żywią się złuszczonym naskórkiem.

Kwiat, który ma 100 milionów lat. Niebywałe odkrycie, pamiętają go jeszcze dinozauryKwiat, który ma 100 milionów lat. Niebywałe odkrycie, pamiętają go jeszcze dinozauryCzytaj dalej

Najczęstszymi objawami uczulenia na roztocza są katar, suchy napadowy kaszel, duszności, drapanie w gardle i zmiany skórne.

Mróz idealnie zwalcza roztocza

Odchody tego stworzenia łączą się z kurzem i wraz z nim unoszą się w powietrzu. Mroźne dni warto wykorzystać, by pozbyć się roztoczy z dywanu, pościeli, pluszaków, narzuty, czy koca.

Należy po prostu wynieść te rzeczy na balkon, mróz oraz ultrafioletowe promienie zabiją roztocza.

A gdy mrozy ustaną, jak się pozbyć roztoczy?

Gdy na zewnątrz mrozy dadzą za wygraną, do walki z pajęczakami możemy użyć chłodziarki-zamrażarki. Wówczas możemy włożyć do niej na przykład pluszowe misie na 24 godziny, po upływie tego czasu zabawki pierzemy.

Dzięki temu wypłuczemy roztocza wraz z ich odchodami. Na rynku dostępne są także specjalne środki do ich usuwania.

Źródło: regiodom.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News