DomekIOgrodek.pl
pszczoły

youtube.com/Texas Beeworks

Niezwykłe odkrycie pod podłogą szopy ogrodowej

17 Marca 2021

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Niezwykła sytuacja miała miejsce w stanie Teksas w USA. Najemcy jednej posesji pod podłogą ogrodowej szopy znaleźli gigantyczny rój pszczół. Niezwykłe, co wydarzyło się, gdy wezwali na miejsce ekspertkę.

Takie historie nie są częste, ale się zdarzają - szczególnie jeśli posiadamy sporych rozmiarów ogród z budynkami gospodarczymi.

Najemcy przebywający na jednej z teksańskich posesji w pewnym momencie odkryli, że w ogrodowej szopie pod podłogą coś się dzieje. Gdy zajrzeli pod drewniane deski, okazało się, że zadomowił się tam rój pszczół!

Znaleźli rój pszczół pod podłogą szopy. Natychmiast podjęli odpowiednie kroki

Najemcy natychmiast zadzwonili do właściciela posesji, aby poinformować o sytuacji i wspólnie przemyśleć dalsze kroki. Na początku posiadacz szopy chciał wytępić owady chemicznymi preparatami, na co z kolei nie zgodzili się znalazcy roju.

Postanowili postąpić w sposób humanitarny i zadzwonić po firmę, która przenosi pszczoły z miejsca na miejsce, jednocześnie nie krzywdząc ich.

Gdy ekspertka przybyła na miejsce, okazało się, że ule są wyjątkowo ogromne! Aby się do nich dostać, musiała zerwać znaczną część podłogi. Na dodatek okazało się, że pszczoły mieszkały w szopie już ponad 2 lata.

Znaleźli rój pszczół pod podłogą szopy. Kobieta przeniosła je gołymi rękami

Specjalistka nagrała film dokumentujący całą akcję, który stał się prawdziwym hitem internetu! Stało się tak głównie przez wzgląd na to, w jaki sposób doszło do przeniesienia.

Zdjęcie tytułowe pochodzi z kanału youtube.com/Texas Beeworks, gdzie możecie obejrzeć cały film z wydobywania pszczół spod podłogi szopy.

Otóż kobieta chwytała pszczoły gołymi rękami, wyciągała je spod desek i wynosiła z szopy. Nie miała przy tym na sobie żadnej odzieży ochraniającej twarz, ciało i dłonie.

- Gdy królowa znalazła się w nowym ulu, niektóre pszczoły zaczęły wysyłać sygnały innym pszczołom, aby pomóc im w znalezieniu drogi do domu. Zostawiłam ul na noc, a następnego dnia cała kolonia była już w swoim nowym domu – to był kolejny wspaniały dzień ratowania pszczół – zrelacjonowała ekspertka na swoim kanale na Youtube.

Źródło: o2.pl

Zdjęcie tytułowe pochodzi z kanału youtube.com/Texas Beeworks, gdzie możecie obejrzeć cały film z wydobywania pszczół spod podłogi szopy.

Podobne artykuły

pająki

Aktualności

Tysiące pająków w Australii ucieka przed powodzią. Obsiadają ogrodzenia i nacierają na ogrody

Czytaj więcej >
dziecko

Aktualności

Dziecko połknęło baterię od pilota w domu. Skutki były tragiczne

Czytaj więcej >
Napad na babcie w mieszkaniu oszustwo

Aktualności

Podszywali się pod służby i okradli mieszkanie

Czytaj więcej >
dzik

Aktualności

Dzik utknął w ogrodowym basenie. Załamał się pod nim lód

Czytaj więcej >
igloo

Aktualności

Domowe igloo zawaliło się na ojca i syna. Tragiczny finał

Czytaj więcej >
kuchenka

Aktualności

Kobieta znalazła na kuchence siedlisko pająków

Czytaj więcej >