pszczoły
youtube.com/Texas Beeworks
Marta Idzikowska - 17 Marca 2021

Niezwykłe odkrycie pod podłogą szopy ogrodowej

Niezwykła sytuacja miała miejsce w stanie Teksas w USA. Najemcy jednej posesji pod podłogą ogrodowej szopy znaleźli gigantyczny rój pszczół. Niezwykłe, co wydarzyło się, gdy wezwali na miejsce ekspertkę.

Takie historie nie są częste, ale się zdarzają - szczególnie jeśli posiadamy sporych rozmiarów ogród z budynkami gospodarczymi.

Najemcy przebywający na jednej z teksańskich posesji w pewnym momencie odkryli, że w ogrodowej szopie pod podłogą coś się dzieje. Gdy zajrzeli pod drewniane deski, okazało się, że zadomowił się tam rój pszczół!

Znaleźli rój pszczół pod podłogą szopy. Natychmiast podjęli odpowiednie kroki

Najemcy natychmiast zadzwonili do właściciela posesji, aby poinformować o sytuacji i wspólnie przemyśleć dalsze kroki. Na początku posiadacz szopy chciał wytępić owady chemicznymi preparatami, na co z kolei nie zgodzili się znalazcy roju.

Postanowili postąpić w sposób humanitarny i zadzwonić po firmę, która przenosi pszczoły z miejsca na miejsce, jednocześnie nie krzywdząc ich.

Od 1 lipca musisz zgłosić państwu, czym ogrzewasz dom. Inaczej grzywnaOd 1 lipca musisz zgłosić państwu, czym ogrzewasz dom. Inaczej grzywnaCzytaj dalej

Gdy ekspertka przybyła na miejsce, okazało się, że ule są wyjątkowo ogromne! Aby się do nich dostać, musiała zerwać znaczną część podłogi. Na dodatek okazało się, że pszczoły mieszkały w szopie już ponad 2 lata.

Znaleźli rój pszczół pod podłogą szopy. Kobieta przeniosła je gołymi rękami

Specjalistka nagrała film dokumentujący całą akcję, który stał się prawdziwym hitem internetu! Stało się tak głównie przez wzgląd na to, w jaki sposób doszło do przeniesienia.

pszczoły

Zdjęcie tytułowe pochodzi z kanału youtube.com/Texas Beeworks, gdzie możecie obejrzeć cały film z wydobywania pszczół spod podłogi szopy.

Otóż kobieta chwytała pszczoły gołymi rękami, wyciągała je spod desek i wynosiła z szopy. Nie miała przy tym na sobie żadnej odzieży ochraniającej twarz, ciało i dłonie.

- Gdy królowa znalazła się w nowym ulu, niektóre pszczoły zaczęły wysyłać sygnały innym pszczołom, aby pomóc im w znalezieniu drogi do domu. Zostawiłam ul na noc, a następnego dnia cała kolonia była już w swoim nowym domu – to był kolejny wspaniały dzień ratowania pszczół – zrelacjonowała ekspertka na swoim kanale na Youtube.

Źródło: o2.pl

Zdjęcie tytułowe pochodzi z kanału youtube.com/Texas Beeworks, gdzie możecie obejrzeć cały film z wydobywania pszczół spod podłogi szopy.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News