Czyszczenie tłuszczu w kuchni
pixabay.com/(CC0 Domena publiczna)/sferrario1968
Weronika Dadok - 12 Lutego 2021

Domowy środek na usunięcie tłuszczu w kuchni

Tłuste plamy w kuchni to zmora każdego, kto zajmuje się jej sprzątaniem. Osadzają się na kuchence po smażeniu, okapie, płytkach, blatach, a nawet drzwiach od lodówki. Wystarczy jednak odpowiedni środek, który pomoże zachować higienę, są na to domowe sposoby!

Estetyka miejsca, w którym przygotowujemy i spożywamy jedzenie, jest bardzo ważna. Nic dziwnego, że staramy się zadbać o jak najwyższy standard czystości panujący w naszej kuchni.

Nie jest to jednak najprostszym zadaniem. W okolicach kuchni bardzo często osadza się trudny do zmycia tłuszcz. Jego usunięcie wymaga czasu i odpowiednich środków.

Skuteczny środek na tłuszcz w kuchni

Ekologiczne i domowe sposoby na porządki są naszymi ulubionymi. Okazuje się, że podziałają one również na wszędobylski tłuszcz w kuchni.

Odpowiedni preparat można przygotować samemu i przelać go do butelki ze spryskiwaczem. Jak to zrobić? Poniżej wymienimy artykuły, które będą niezbędne oraz ich możliwe połączenia.

2 świetne zastosowania skorupek od jajek w ogrodzie. Możesz być zaskoczony2 świetne zastosowania skorupek od jajek w ogrodzie. Możesz być zaskoczonyCzytaj dalej

Woda i ocet spirytusowy (100 mililitrów na 1 łyżeczkę), woda i soda oczyszczona (jedna łyżeczka na 50 mililitrów wody) lub płyn do mycia okien, czy też płyn do mycia naczyń.

Usuwanie tłuszczu z blatu w kuchni

Tłuszcz najłatwiej osadza się na nadblatowych płytkach i szkle hartowanym w naszej kuchni.

Najważniejsze jest to, aby usuwać go na bieżąco, ponieważ zaniedbana powierzchnia będzie później znacznie trudniejsza do oczyszczenia.

Polecamy systematyczne przecieranie zabrudzonych miejsc roztworem wody i octu w proporcjach 1 łyżka na 500 mililitrów wody.

Nie potrzebujemy dużej ilości chemicznych detergentów i akcesoriów, aby poradzić sobie doskonale z tym problemem.

Źródło: tadar.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News