Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Trik za 3 zł na błyszczące i pozbawione kurzu panele. Efekt będzie niewiarygodny
Adam Moskal
Adam Moskal 14.02.2023 12:16

Trik za 3 zł na błyszczące i pozbawione kurzu panele. Efekt będzie niewiarygodny

Panele podłogowe podczas przecierania
canva/cyano66, Getty Images Pro

Czyste panele to niezwykle ważny element każdego wystroju. Bez odpowiedniej dbałości o powierzchnie może się ona niszczyć i wyglądać bardzo nieestetycznie. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym w naturalny i tani sposób zadbamy o podłogi.

Genialny i naturalny sposób na czyszczenie oraz nabłyszczanie paneli

Nie od dziś wiadomo, że ocet jest rewelacyjnym przyjacielem każdej osoby dbającej o czystość w domu. Sprawdzi się także idealnie podczas czyszczenia paneli podłogowych.

Coraz częściej sięgamy po naturalne środki. Jeśli zależy nam na naszej planecie, to faktycznie jest to idealnym sposobem na okazanie jej szacunku i troski. Co najciekawsze - nie musi wcale ucierpieć na tym jakość pielęgnacji.

Czyszczenie octem, jako domowy sposób sprawdzi się do dezynfekcji, ale także jako nabłyszczacz do paneli. Zapobiega on również szybkiemu i nadmiernemu zbieraniu się kurzu. Wystarczy wlać do miski z wodą dwie łyżki tego roztworu i dokładnie wymieszać.

Po chwili ekologiczny i kosztujący około 3 zł preparat na piękną i błyszczącą podłogę jest gotowy. Ze względu na zapach octu, poleca się wykonywać tę czynność kilka dni przed planowanym spotkaniem lub odwiedzinami rodziny.

Bądź uważny

Podczas mycia paneli trzeba być zawsze ostrożnym, gdyż nadmiar wilgoci może je odkształcić, a także podniszczyć - szczególnie ich krawędzie. Dlatego przed ich czyszczeniem czy nabłyszczaniem warto dokładnie odcisnąć ściereczkę, czy mopa z płynu.

W czasie samego przecierania podłogi dobrze jest wykonywać ruchy zgodne z kierunkiem jej położenia. Ryzyko ewentualnych zabrudzeń jest dzięki temu jeszcze mniejsze. Jeśli zaś zapach octu jest zbyt intensywny, można dolać do mieszanki kilka kropel ulubionego olejku zapachowego.

Artykuły polecane przez redakcję Domek i ogródek: