Tylko tak pobudzisz anturium do kwitnienia. Obsypie się kwiatami w mgnieniu oka
Anturium jest bardzo popularną i intrygującą rośliną, przyciągającą uwagę pięknymi kwiatami i niezwykłymi liśćmi. Odpowiednia pielęgnacja sprawia, że anturium kwitnie obłędnie praktycznie przez cały czas.
Niestety wielu ogrodników ma z nią problem. Co zrobić, aby anturium zakwitło w mgnieniu oka? Zobaczcie sami.
Anturium – charakterystyka rośliny
Anturium to roślina pochodząca z Ameryki Południowej. Charakteryzuje się ona błyszczącymi liśćmi w kształcie serca, które powodują, że wiele osób myli żywe anturium ze sztucznym odpowiednikiem.
Tropikalny rodowód anturium wymaga odpowiedniego podejścia do jego pielęgnacji. Anturium mimo swojego piękna nie jest lubione przez wszystkich. Nienawidzą go ogrodnicy, którzy nie mogą znaleźć sposobu na to, aby anturium zakwitło.
Mało kto wie, że kwiat ten można odmłodzić i pobudzić do kwitnienia za pomocą domowych środków. Dzięki temu zabiegowi, Wasze anturium zakwitnie w mgnieniu oka, a Wy stworzycie żywą dekoracje Waszego salonu.
Jak odmłodzić anturium?
Jeśli Wasze anturium ma już swoje lata, należy nieco go odmłodzić. W tym celu należy obciąć wszystkie pędy wyrastające u podstawy rośliny możliwie jak najbliżej nasady. Pamiętajcie, aby zostawić jak najwięcej korzeni przybyszowych.
Zaleca się również usunąć liście od dołu, zostawiając jedynie 2-3 najwyższych z nich – podobnie jak robimy to przypadku pomidorów. Usunięte pędy anturium mogą oczywiście posłużyć Wam jako sadzonki. Działanie to pozwoli to na pobudzenie anturium do wypuszczania nowych pędów.
Jeśli po tym zabiegu anturium dalej nie zaczyna kwitnąć, pora pobudzić go do życia za pomocą domowego nawozu. Jak go przygotować? Zobaczcie sami.
Domowy nawóz do anturium
Aby przygotować domowy nawóz do anturium, wystarczy zblendować średniej wielkości buraka (nie trzeba go obierać), a następnie do lać do masy 1 litr wody. Całość jeszcze raz blendujemy, a następnie przecedzamy przez sitko.
Tak przygotowaną odżywką podlewamy anturium co 2 tygodnie. Zobaczycie, że efekt przerośnie Wasze najśmielsze oczekiwania. Jest to zasługa azotu, fosforu, potasu, magnezu i boru zawartego w buraku.
Drodzy Czytelnicy, jaki jest Wasz patent na piękne anturium? Jeśli znacie inne sposoby na to, aby pobudzić anturium do życia, koniecznie podzielcie się z nami Waszymi doświadczeniami w komentarzach.
Zdjęcie wyróżniające pochodzi z kanału „Make Your Life Greener” na YouTube