W kuchni każdy ma coś na korniki. Po przetarciu, szybko się wyniosą
Korniki mogą narobić naprawdę ogromnych zniszczeń. Do naszych domów najczęściej dostają się wraz z drewnem, które było zainfekowane już w lesie. Jak skutecznie pozbyć się korników z domu? Kiedy zauważymy pierwsze oznaki korników, przydatny może okazać się jeden produkt, który większość z nas ma w kuchni.
Jakie zniszczenia mogą powstać przez korniki?
Korniki znane są przede wszystkim ze swoich zdolności do uszkadzania drewna. Te małe owady atakują drewno w lasach, ale mogą pojawić się również w naszych domach. Po wylęgnięciu się larwa zaczyna żerować na drewnie, tworząc sieć tuneli i przekształcając zdrowe drewno w martwe, kruche i podatne na zniszczenie.
Uszkodzenia powstałe w wyniku działania korników mogą wpływać na strukturę domu, kiedy kornik zalęgnie się w drewnianych belkach lub innych elementach wykonanych z drewna. To może powodować osłabienie fundamentów i konstrukcji. Dlatego, kiedy zobaczymy pierwsze oznaki korników, powinniśmy działać szybko.
Korniki ciężko zauważyć gołym okiem. Zwykle pierwszym sygnałem, że nasze drewno pożerają korniki, jest delikatne chrupanie wydobywające się z drewnianych mebli. Z czasem może pojawić się mączka drzewna. W pozbyciu się korników z domu może pomóc jeden produkt z naszej kuchni.
Wsyp łyżeczkę do storczyka, a jego kwiaty będą najpiękniejsze na świecie Szerszenie boją się tego jak ognia. Wystarczy postawić przy oknieJak pozbyć się korników z domu?
Jeśli zauważymy lub usłyszymy, jak korniki żerują na drewnianych elementach w naszym domu, może pomóc cebula. Cebula to naturalny środek, który może wesprzeć nas w walce z żerującymi w drewnie larwami.
Cebula ma silny zapach, który odstrasza owady, a dodatkowo zawiera związki siarki, które mają właściwości owadobójcze. To niepozorne warzywo, które większość z nas ma w kuchni może skutecznie pomóc nam pozbyć się korników z domu. Ale jak zastosować cebulę przeciwko kornikom?
Na początek musimy zlokalizować drewniane elementy, w których żerują korniki. Następnie przez 14 dni nacieramy powierzchnię zainfekowanego drewna przekrojoną cebulą. Po tym czasie możemy zrobić kilka dni przerwy. Jeśli korniki nie wyniosły się, możemy kontynuować nacieranie przez kolejne 14 dni.
Inne, równie skuteczne metody walki ze szkodnikami
Przeciwko kornikom możemy zastosować również terpentynę lub naftę. W tym celu wystarczy wypełnić nimi wydrążone w drewnianych elementach tunele. Korniki powinny szybko wynieść się z naszego domu.
Oczywiście poza domowymi metodami przeciwko kornikom dobrze sprawdzą się przeznaczone do walki z kornikami środki. Jeśli inne metody nie działają, możemy sięgnąć po spraye kornikobójcze lub emulsje przeciwko kornikom.