Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Według Niemców ten proszek jest najlepszy. Można go dostać u nas
Kamil Świętek
Kamil Świętek 17.06.2024 07:54

Według Niemców ten proszek jest najlepszy. Można go dostać u nas

Proszek do prania
Fot. Canva/towfiqu barbhuiya

Czy w waszym regionie też mówi się o tym, że niemiecka chemia jest najlepsza? Nie bez powodu w wielu miejscach właśnie chemia od naszych zachodnich sąsiadów cieszy się ogromną popularnością.

Jednakże pewna niemiecka fundacja postanowiła sprawdzić, czy rzeczywiście ich chemia jest tak dobrej jakości, jak wielu uważa. Wyniki badań są zaskakujące, a najlepsze proszki można kupić nawet u nas w kraju.

Niemieckie badanie detergentów

Niemiecka fundacja Stiftung Warentest postanowiła przeprowadzić test detergentów do prania. Skrupulatne badania wykazały, że cena wcale nie równa się jakości.

– Do naprawdę czystego prania nie potrzeba kolorowych płynów, fantazyjnych podkładek żelowych, nakrętek itp. - zwykły proszek do prania też sobie poradzi. Nawet drogie marki nie są wcale konieczne – czytamy w komentarzu do testu.

Jakież było nasze zdziwienie, gdy dowiedzieliśmy się, że najlepiej wypadający w testach proszek, kosztuje stosunkowo niewiele i jest oferowany również na terytorium Polski.

Proszek 2.jpg
Fot. Canva/ajaykampani, Getty Images Signature

Gdzie kupić najlepszy niemiecki proszek?

Jeśli macie niedaleko swojego miejsca zamieszkania Aldi, koniecznie poszukajcie w nim detergentu o nazwie Tandil Ultra Plus. Środek ten otrzymał ocenę „dobrą” w niemalże wszystkich kategoriach.

Cena tego proszku jest śmiesznie tania. W Niemczech kosztuje on 4,85 euro za około 2 kg. W Polsce dostaniemy go za nie więcej niż 40 zł za 2 kg. Trzeba przyznać, że cena jest dosyć konkurencyjna.

Niemieckich testów ciąg dalszych

Wspomniany proszek do prania ma tylko jedną wadę – kiepsko zabezpiecza tkaniny, więc jeśli szczególnie zależy wam na jakichś ubraniach, może lepiej nie zastosować delikatniejsze detergenty.

Niemcy poszli jednak o krok dalej. Skoro wytypowali najlepszy niemiecki proszek do prania, przetestowali również pralki. Za najlepszy wybór uznano produkty marki Simens o oznaczeniu WU14UTA8 oraz WM14N2G3.

Trudno stwierdzić, jak bardzo jest to wiarygodny test, skoro rywalizacje pralek wygrała ponownie niemiecka marka. Pewnym jest jednak, że fundacja Stiftung Warentest założona w 1964 przez niemiecki rząd, cieszy się społecznym zaufaniem wśród konsumentów.

Proszek 3.jpg
Fot. Canva/AndreyPopov, Getty Images Pro

ZOBACZ TAKŻE: