Więzili go w mieszkaniu Ukraina
pxhere.com/(CC0 domena publiczna)/autor nieznany
Weronika Dadok - 2 Kwietnia 2021

Więzili go przez trzy lata, chcieli przywłaszczyć jego mieszkanie

Mężczyzna poszukiwany od 2017 roku został odnaleziony. Więziono go przez trzy lata, w planach było przywłaszczenie jego mieszkania. Informacje przekazała w czwartek kijowska policja.

Historia rodem, jak z horroru przytrafiła się mężczyźnie z Kijowa. Trzy lata swojego życia spędził uwięziony w mieszkaniu. Wewnątrz znajdował się jeszcze jeden kijowianin.

O sytuacji poinformował Andrij Kryszczenko, który stoi na czele stołecznej policji. Zaginiony od 2017 roku finalnie się odnalazł.

Mężczyzna odnaleziony w mieszkaniu po trzech latach

Policjant, który przekazał informację na temat mężczyzny, dodał, że już jakiś czas temu wpłynęła informacja, że być może znajduje się on w jednym z mieszkań w Mikołajowie.

Podczas akcji poszukiwawczej wewnątrz budynku znaleziono 52-latka i jeszcze jedną osobę, która także mogła paść ofiarą niecnych planów.

W sprawę być może były zamieszane trzy osoby pochodzące z obwodu mikołajowskiego i Zaporoża. Obecnie grozi im nawet 12 lat pozbawienia wolności, włączając w to konfiskatę majątku.

Policjant przekazał również, że w trakcie śledztwa zgłosiła się jedna kobieta, która uważa, że ta sama grupa przejęła jej mieszkanie w oszukańczy sposób.

Śledczy wciąż ustalają, co dokładnie było przyczyną takiego zachowania oraz jakie były role zatrzymanych osób w całej akcji. Starają się również dojść do tego, czy określona grupa jest odpowiedzialna za analogiczne przestępstwa na terytorium Ukrainy.

Zaginione osoby - warto mieć świadomość problemu

Niestety nie wszyscy mają świadomość, że historie dotyczące zaginięć są bardzo powszechne. Niektóre osoby wychodzą z domu bez słowa i nigdy nie wracają. Odnalezienie ich często nie ma miejsca.

Niektóre przypadki mają już wiele lat, a o osobach, na które czekają rodziny, niestety nie ma żadnych wieści. Nie należy jednak tracić wiary w to, że może udać się je odszukać. Powyższy przypadek pokazuje, że warto mieć zawsze nadzieję.

Źródło: polsatnews.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News