Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Wlał płyn do płukania ust do kosza na śmieci. Przykry problem zniknął od razu
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 14.11.2023 18:49

Wlał płyn do płukania ust do kosza na śmieci. Przykry problem zniknął od razu

Kosz na śmieci
YouTube / Smart Fox

Zapach w domu ma ogromne znaczenie. Odpowiednio dobrany aromat do odświeżania pościeli może sprawić, że łatwiej będzie nam się zasypiało. Natomiast cytrusowy zapach detergentów idealnie pasuje do sprzątania. Jak zadbać o zapach kosza na śmieci?

Niestety kosze na śmieci często są źródłem nieprzyjemnego zapachu. Na szczęście można coś z tym zrobić. Prosty trik na ładny zapach pokazał Smart Fox w filmiku na YouTube.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z kosza na śmieci?

Brzydki zapach wydobywający się z kosza na śmieci to spory problem w wielu domach. Niestety resztki jedzenia, opakowania po produktach i inne odpady mogą z czasem zacząć śmierdzieć.

Z nieprzyjemnym zapachem możemy poradzić sobie na kilka sposobów. Przede wszystkim powinniśmy regularnie zmieniać worki na śmieci, a same kubły myć. Jednak co sprawdzi się w tym przypadku najlepiej?

Okazuje się, że jeden produkt, który większość z nas ma w łazience może zdziałać cuda. Sprawi, że z kosza długo będzie wydobywał się przyjemny zapach. Co takiego możemy zrobić, żeby pozbyć się brzydkiego zapachu?

Kosz na śmieci
YouTube / Smart Fox 

Kosz na śmieci przestanie śmierdzieć

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu pokazał Smart Fox na swoim kanale YouTube. Do czyszczenia kosza na śmieci wykorzystał miętowy płyn do płukania ust. Ten prosty trik może naprawdę sporo zmienić.

Do kosza na śmieci wystarczy wlać odrobinę płynu do płukania ust. Cały kosz dokładnie myjemy preparatem i dopiero wkładamy nowy worek. Jeśli jednak chcemy cieszyć się efektem dłużej, możemy zrobić jeszcze jedną rzecz. 

Koniec z brzydkim zapachem z kosza na śmieci

Idealnym sposobem na wydłużenie działania płynu do płukania ust jest nasączenie nim wacików kosmetycznych. Następnie wacik wrzucamy na dno kubła i dopiero wsadzamy do środka worek na śmieci. 

Wacki będzie utrzymywał miętowy i przyjemny zapach płynu do płukania ust. Dzięki temu przyjemny zapach utrzyma się dłużej.

Kosz na śmieci
YouTube / Smart Fox 

Zobacz też: