Wrzuć do garnka i zagotuj. Wywar zwalcza zielone gąsienice jak nic innego
Przyszła wiosna, a wraz z nią w naszych ogrodach zaczęły pojawiać się szkodniki. Niektóre mogą całkowicie zniszczyć rośliny. Szczególnie niebezpieczne są zielone gąsienice, które zostawiają po sobie dziury w liściach.
Gąsienice potrafią być naprawdę żarłoczne. Jak poradzić sobie z nimi bez toksycznych środków ochrony roślin? Sprawdź, prosty i naturalny oprysk, który ochroni rośliny przed zielonymi gąsienicami.
Zielone gąsienice mogą zdewastować ogród
Gąsienice nie zawsze widoczne są na pierwszy rzut oka. Zwykle na roślinach w ogrodzie żerują zielone gąsienice, które zlewają się z barwą liści. Jednak już niedługo zaczną odznaczać się na roślinach powygryzane przez nie dziury.
Zielone gąsienice chętnie żerują na liściach roślin ozdobnych. Szczególnie upodobały sobie róże, które mogą całkowicie zniszczyć. Walka ze szkodnikami nie jest taka prosta, zwykle sięgamy po owadobójcze środki ochrony roślin.
Gąsienice możemy skutecznie odstraszyć, stosując całkowicie naturalny preparat. Potrafi działać cuda i jesteśmy w stanie samodzielnie przygotować go w domu. Jak zrobić domowy oprysk na zielone gąsienice?
Naturalny oprysk na zielone gąsienice
Zielone gąsienice mogą wyrządzić ogromne szkody w ogrodzie. Właśnie dlatego należy zacząć je zwalczać jak najszybciej. Przeciwko gąsienicom możemy przygotować naturalny i domowy oprysk z piołunu.
Piołun występuje w Polsce naturalnie. Zbieramy około 1 kilograma zielonych części ziela i zostawiamy na dobę do przeschnięcia. Następnie całość zalewamy wodą i gotujemy przez 10 minut. Jak stosować gotową mieszankę?
Ten oprysk odstraszy wszystkie gąsienice
Po przecedzeniu wywaru z piołunu dolewamy 10 litrów wody i tak przygotowany oprysk przelewamy do buteleczki za atomizerem. Mieszanką spryskujemy rośliny, na których pojawiły się gąsienice.
Po tygodniu możemy sprawdzić, czy ilość gąsienic się zmniejszyła. Warto jeszcze raz spryskać liście i dodatkowo zabezpieczyć rośliny przed szkodnikami. Piołun zebrany wiosną i latem możemy też zasuszyć.
Suszony piołun możemy wykorzystać do zrobienia oprysku, kiedy będzie brakowało nam świeżych pędów rośliny. Warto mieć ziele pod ręką w awaryjnych sytuacjach, gdy rośliny zostaną zaatakowane przez szkodniki.
Zobacz także:
- Tak oświetlam balkon bez prądu. Efekt jak ze snu
- Oprysk przeciwko mszycom i przędziorkom. Do iglaków i drzew owocowych
- Zasadź to cudo w ogrodzie. Pozbędziesz się kretów i nornic, uciekną daleko