DomekIOgrodek.pl
pilne

pilne

Wycofano ze sprzedaży popularny trunek. Możesz mieć go w domu

15 Marca 2021

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Główny Inspektorat Sanitarny wydał bardzo ważny komunikat dotyczący popularnego alkoholu. Chodzi o znany produkt marki Wyborowa SA - Seagram’s Gin. Jeden z konsumentów znalazł w napoju fragment szkła. Jeśli macie go w domu, pod żadnym

Główny Inspektorat Sanitarny co jakiś czas wydaje komunikaty dotyczące niebezpiecznych produktów popularnych marek. Ostatnio pisaliśmy o marce Pepco, która wycofała ze sprzedaży szkodliwe dla zdrowia gadżety kuchenne (przeczytajcie tutaj).

Teraz jednak sytuacja jest znacznie bardziej niepokojąca - GIS wystosował informację o popularnym alkoholu, który możemy mieć w domu. Koniecznie upewnijcie się, że nie kupiliście produktu pochodzącego z tej partii!

GIS wydał komunikat. W popularnym alkoholu może znajdować się szkło

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie GIS, wycofany trunek to Seagram’s Gin o pojemności 0,7 litra - jest to popularny trunek, który dostępny jest w większości sklepów w Polsce.

Numer partii wspomnianego produktu to 21011371. Możecie to sprawdzić na odwrocie butelki w jej dolnej części. Jeśli ostatnio kupowaliście ten alkohol, koniecznie sprawdźcie tę informację!

Z czego wynika wycofanie ginu? Otóż jeden z konsumentów zgłosił, że w napoju znajdował się... fragment szkła! Istnieje więc prawdopodobieństwo, że ten problem może dotyczyć całej serii.

Szkło w popularnym alkoholu. Producent wycofuje alkohol

Producent Seagram’s Gin po otrzymaniu niepokojących wieści natychmiast przeprowadził odpowiednie działania, które miały na celu ustalenie przyczyn wypadku. 

Po całej procedurze spółka Wyborowa S.A. zdecydowała, że należy pilnie wycofać ze sklepów całą serię zagrażającego zdrowiu trunku. Jeśli jednak mamy produkt w swoim domu, absolutnie go nie spożywajmy!

- Działania prowadzące do zablokowania całej partii produktu mają charakter prewencyjny, ponieważ istnieje pewne ryzyko, że pojedyncze sztuki produktu (maksymalnie kilkanaście butelek z wycofanej ponad dwudziestotysięcznej partii) mogą zawierać fragmenty szkła, a spożycie produktu z jego zawartością może zagrażać zdrowiu - ponformował producent alkoholu.

Zdjęcie pochodzi z rządowej strony gov.pl, gdzie możecie przeczytać więcej o wycofanym produkcie.

Jak twierdzi Wyborowa S.A., do zanieczyszczenia szkłem mogło dojść w przypadku maksymalnie kilkunastu butelek ginu jedynie na rynku polskim. Cały proces usuwania trunku ze sklepów monitorowany jest przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

Źródło: .gov.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Podobne artykuły

pająki

Aktualności

Tysiące pająków w Australii ucieka przed powodzią. Obsiadają ogrodzenia i nacierają na ogrody

Czytaj więcej >
dziecko

Aktualności

Dziecko połknęło baterię od pilota w domu. Skutki były tragiczne

Czytaj więcej >
Napad na babcie w mieszkaniu oszustwo

Aktualności

Podszywali się pod służby i okradli mieszkanie

Czytaj więcej >
dzik

Aktualności

Dzik utknął w ogrodowym basenie. Załamał się pod nim lód

Czytaj więcej >
igloo

Aktualności

Domowe igloo zawaliło się na ojca i syna. Tragiczny finał

Czytaj więcej >
kuchenka

Aktualności

Kobieta znalazła na kuchence siedlisko pająków

Czytaj więcej >