pilne
bloomberg.com
Marta Idzikowska - 5 Marca 2021

Pepco wycofuje popularne domowe produkty. Szkodzą zdrowiu

Jak podaje Główny Inspektorat Sanitarny, z sieci sklepów Pepco wycofane zostają produkty niebezpieczne dla zdrowia. Na stronie GIS możemy przeczytać, że są to akcesoria kuchenne, które wydzielają szkodliwe dla człowieka związki. Sprawdź, czy nie masz ich w swojej kuchni.

Sklepy Pepco są bardzo popularne wśród Polek i Polaków. Możemy w nich nabyć atrakcyjne wizualnie i praktyczne produkty w niskich cenach. Znajdziemy tam w dużej mierze domowe przedmioty codziennego użytku, a tym akcesoria do łazienki czy kuchni.

Niestety, ostatnio właśnie przedmioty, które są nam pomocne przy gotowaniu, zostały wycofane ze sprzedaży w Pepco. Zobacz, o które egzemplarze chodzi i czy masz je w domu!

Pepco wycofuje popularne produkty. Są bardzo niebezpieczne dla zdrowia

Jak się okazuje, sklep musi wycofać sześć produktów, które stanowią w naszych domach część wyposażenia kuchennego.

Główny Inspektorat Sanitarny na swojej stronie internetowej podaje dokładne nazwy produktów i serie, dzięki czemu możesz upewnić się, czy chodzi o produkt, który masz w mieszkaniu. Oto wycofywane akcesoria:

  • Łopatka do teflonu z poliamidu (PLU 316052)
  • Ubijacz do piany z poliamidu (PLU 316049)
  • Nabierka z poliamidu (PLU 316051)
  • Łyżka do gotowania z poliamidu (PLU 316048)
  • Ubijak do ziemniaków (PLU 316053)
  • Szumówka (PLU 316050)

Pepco wycofuje produkty. Jaki jest powód?

Badania nad różeńcem górskimBadania nad różeńcem górskimCzytaj dalej

Jak czytamy na oficjalnej stronie GIS, powyższe produkty stanowią zagrożenie dla zdrowia, ponieważ znacznie przekraczają one dopuszczalny limit amin aromatycznych.

Związki te mogą być rakotwórcze, a w procesie gotowania są szczególnie niebezpieczne, ponieważ pod wpływem temperatury wydzielają się do pożywienia, a następnie przechodzą do organizmu człowieka.

Organy państwowe zaczęły już prowadzić postępowanie, które ma wyjaśnić szczegóły zaistniałej sytuacji. Na stronie Pepco możemy zobaczyć zdjęcia wycofanych akcesoriów kuchennych i przeczytać komunikat dotyczący zwrotów.

-Prosimy o zwrot powyższego produktu i odbiór kwoty za jego zakup. Zwrotu można dokonać w dowolnym sklepie PEPCO, paragon nie jest wymagany. Przepraszamy za niedogodności.

Oto wycofane produkty:

produkty

Screen pochodzi ze strony pepco.pl, gdzie możecie zobaczyć więcej informacji o wycofanych produktach.

Źródło: gov.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News