Musztarda. Któż jej nie zna? Nadaje się idealnie do wielu potraw, ale również jako nawóz do naszych roślin. Jest naturalnym nawozem, który pozwoli nam cieszyć się pięknymi zielonymi ozdobami w naszym domu. Dzięki temu zabiegowi dostarczymy im niezbędnych do rozwoju składników odżywczych. To właśnie one sprawiają, że rośliny będą wspaniale rosnąć.
Jak przygotować nawóz z musztardy?
Bardzo prosto. Do jego przygotowania potrzebujemy trochę musztardy francuskiej.
Zalewamy ją wodą — ostałą i przefiltrowaną. Następnie odstawiamy na około 10 dni w ciepłe i umiarkowane miejsce. Po upływie tego czasu musimy przecedzić to, co znajduje się w słoiku, tudzież innym pojemniku przez nas przygotowanym. Najlepiej, robić to przez gazę.
Po wykonaniu tych czynności możemy podlać nasze rośliny. Dzięki temu zyskają zastrzyk ze składników odżywczych takich jak: manganu, wapnia, żelaza, fosforu oraz cynku.
Rośliny nawozimy raz w miesiącu.

Babcia Halinka zalewa stary chleb wodą i podlewa sadzonki. Ukorzeniają się 3 razy szybciej
CZYTAJ DALEJŻelatyna jako nawóz do roślin doniczkowych
Innym, ciekawym sposobem na stworzenie nawozu do naszych roślin jest wykorzystanie żelatyny. Co ciekawe, taki zasilacz, możemy wykorzystywać raz na kilka tygodni.
Do przygotowania takiego nawozu potrzebujemy dużego słoika, do którego wsypujemy 1 stołową łyżkę żelatyny. Następnie musimy dolać do niej 250 ml gorącej wody. Jak już to zrobimy, należy wszystko dokładnie wymieszać.
Bierzemy zdecydowanie, większą butelkę i przelewamy do niej naszą mieszankę i dolewamy 750 ml zimnej wody. Potrząsamy kilka razy, najlepiej energicznie i nawóz gotowy.
Najlepiej wykorzystywać go do takich roślin jak: fikusy, skrzydłokwiaty oraz sansewiery.
Domowy nawóz z aloesu
Co jeszcze możemy wykorzystać jako nawóz do naszych roślin? Aloes.
Chcąc takowy przygotować, potrzebujemy ½ szklanki liści tego dobra natury. Te, korzystając z blendera, musimy zmiksować z 1 litrem wody.
Jak tylko nasza mieszanka będzie gotowa, zużywamy do nawożenia roślin. Trzeba wykorzystać ją, najpóźniej do 30 minut od jej przygotowania. Najlepiej, użyć jej zaraz po standardowym podlewaniu. Chodzi o to, że ziemia po takowym nie zdąży przeschnąć.
Stosując ten nawóz, pamiętajcie, aby nie podlewać roślin przez kilka kolejnych dni. Dzięki temu aloes zyska czas na lepsze wchłonięcie się.

Naturalny nawóz, który chroni ogórki przed żółtymi liśćmi. Ogrodnicy korzystają z niego cały czas
CZYTAJ DALEJŻaden nawóz z pokrzywy czy drożdży, ten specyfik jest 100 razy lepszy. Każda roślina wypuści nowe pędy i liście
CZYTAJ DALEJ