Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Ogród i taras > Żadne szpaki, są gorsi złodzieje wiśni i czereśni. Lepiej na nich uważaj
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 21.07.2023 10:49

Żadne szpaki, są gorsi złodzieje wiśni i czereśni. Lepiej na nich uważaj

Co zjada czereśnie
Canva / MikeLane45, Getty Images

Za złodziei wiśni i czereśni mamy przede wszystkim szpaki. Jednak to nie jedyne zwierzęta, które podkradają owoce z naszych drzew. Tak naprawdę czereśnie i wiśnie mogą zjadać jeszcze inne zwierzęta. Przekonaj się, kto pałaszuje owoce w ogrodzie.

Kamera złapała złodziei czereśni i wiśni na gorącym uczynku

Kiedy z drzew zaczynają znikać wiśnie i czereśnie, pierwszym naszym tropem są szpaki. Zawsze oskarżamy te zwierzęta o niecne czyny, kiedy tak naprawdę czereśnie i wiśnie mogą kraść też inne zwierzęta. Niewiele osób oskarża o tak niecne czyny gryzonie.

Nadleśnictwo Szczecinek złapało na gorącym uczynku złodziei wiśni i czereśni, a to wszystko za sprawą kamery. Okazało się, że nie tylko ptaki są odpowiedzialne za zjadanie wiśni lub czereśni w naszych ogrodach.

Jednak co poza szpakami może zjadać czereśnie i wiśnie prosto z drzew? Okazuje się, że winowajcami są nieduże ssaki o puszystych ogonkach. Naprawdę niewiele osób oskarża te zwierzęta o kradzież owoców z ogrodu.

Czemu pomidory nie dojrzewają? Przestałem popełniać 5 błędów i od razu się zaczerwieniły Największy wróg mrówek, nie cierpią tej przyprawy. Błyskawicznie usuwa je z domu

Kto podjada wiśnie i czereśnie z drzew?

Nadleśnictwo Szczecinek dzięki ukrytej kamerze odkryło, jakie zwierzęta są odpowiedzialne za zjadanie wiśni i czereśni. Okazuje się, że nasze ogrody poza szpakami odwiedzają również wiewiórki i to one kradną owoce.

Wiewiórki kojarzą się przede wszystkim z jedzeniem orzechów i gromadzeniem zapasów na zimę, jednak te ssaki równie chętnie sięgają po owoce. To właśnie one zjadają czereśnie i wiśnie z naszych drzew.

Co zjada wiśnie
Canva / MrGajowy3, pixabay

Warto to wiedzieć o wiewiórkach

Wiewiórki są szczególnie aktywne rano i po południu. W tym czasie możemy obserwować, czy nie zjadają czereśni i wiśni w ogrodzie. Nie każdy też zdaje sobie sprawę, że wiewiórki nie zapadają w sen zimowy.

Wiewiórki rzeczywiście mogą więcej spać zimą, ale robią to przede wszystkim kiedy mrozy są naprawdę dotkliwe. W cieplejsze zimowe dni wiewiórki funkcjonują po prostu w swoich dziuplach, ale wcale nie śpią.