Sezon na czereśnie w pełni. Nic w tym dziwnego, że na stragany ruszyły istne tłumy. To definitywnie towar deficytowy, za który wielu z nas potrafi zapłacić każde pieniądze.Szkoda, że tak wiele tego pysznego owocu stanowią pestki… Na szczęście znaleźliśmy sposób na to, jak je wykorzystać. Jeśli do tej pory je wyrzucaliście, popełnialiście błąd.
Chętnie uprawiamy w swoich ogrodach owoce, takie jak jabłka, gruszki, porzeczki i maliny. Nic jednak nie zastąpi smaku wczesnego lata - soczystych czereśni. Co zrobić, aby obficie obrodziły i były zdrowe?Cieszymy się, kiedy na naszych drzewkach owocowych pojawiają się pierwsze kwiaty, które wkrótce przekształcają się w owoce. Rozczarowanie pojawia się w momencie, gdy po zerwaniu czereśnie okazuję się robaczywe. Jak temu zapobiec?
Czereśnie są pysznymi, słodkimi owocami, na które czekamy przez cały rok. Dbamy o drzewka, chronimy przed mrozem, szkodnikami i chorobami. Cieszy nas widok kwitnących czereśni i cały proces zawiązywania owoców.Niestety nie tylko my nie możemy się ich doczekać. Szpaki również je uwielbiają i to właśnie one mogą zniszczyć całą, roczną pracę i starania. Jak skutecznie je odstraszyć?
Wszyscy z utęsknieniem czekamy na czereśnie i inne owoce prosto z ogrodu i sadu. Niestety nie tylko my. Szpaki również je uwielbiają i nie przepuszczą żadnej okazji, by się najeść. Walka z ptakami jest trudna, jednak nie niemożliwa.Wystarczy, że zastosujesz jedną z przedstawionych niżej metod, a skutecznie odstraszysz szpaki ze swojego ogrodu. Jedną z nich jest posadzenie krzewu przy czereśni. Szpaki szybko stracą zainteresowanie owocami.
Czereśnie to zdecydowanie towar deficytowy na rynku. Nic w tym dziwnego, że coraz więcej osób jest zainteresowanych ich uprawą, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę ich absurdalne ceny w marketach.Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to zadanie proste. Czereśnie cierpią na chorobę o nazwie drobna plamistość liści drzew pestkowych. Jeśli nie zabezpieczycie przed nią swoich drzew, wówczas możecie pożegnać się ze zbiorami.
Sezon na owoce powoli nabiera tempa. Na warszawskich straganach pojawiły się już długo wyczekiwane czereśnie. Ich ceny zdecydowanie zwalają z nóg. O takich wartościach nawet nam się nie śniło.Nie bez znaczenia mają tutaj anomalie pogodowe. Chociaż historia uczy, że wraz ze zbliżającym się latem, ceny owoców nieco spadają, w tym roku czereśnie będą towarem wręcz luksusowym.
Wyjątkowo ciepła wiosna, chociaż dla wielu z nas jest powodem do radości, staje się utrapieniem dla ogrodników. Okazuje się, że z przedwczesnego kwitnięcia czereśni nie są zadowoleni sadownicy.Pewien ogrodnik z województwa mazowieckiego stwierdził, że z obawą spogląda on codziennie w niebo. Na czym polegają jego obawy i dlaczego nie cieszy się on z wcześniejszego niż zwykle kwitnięcia czereśni?
Masz w swoim ogrodzie wiśnie lub czereśnie? Już teraz zacznij je nawozić. Dzięki temu drzewka będą zdrowe, a niedługo obficie zaowocują. Czym najlepiej nawozić czereśnie? Przetestuj skuteczny i domowy preparat.Do odżywienia czereśni i wiśni po zimie świetnie sprawdzi się gnojówka z pokrzyw. Możemy przygotować ją sami w domu. Ten nawóz potrafi zdziałać cuda.
Masz na działce czereśnie? Już niedługo przyjdzie pora na ochronę drzewek przed żarłocznymi szpakami. Jeśli tego nie zrobisz, to o soczystych i słodkich owocach będziesz mógł zapomnieć. Walka ze szpakami zwykle jest trudna i wymaga sporo pracy i czasu.Jest jednak na to pewien sposób. Ten ogrodnik zrewolucjonizował uprawę czereśni. Samodzielnie stworzył straszak, którego szpaki bardzo się boją. Nie wlatują już nawet na jego działkę.
Za złodziei wiśni i czereśni mamy przede wszystkim szpaki. Jednak to nie jedyne zwierzęta, które podkradają owoce z naszych drzew. Tak naprawdę czereśnie i wiśnie mogą zjadać jeszcze inne zwierzęta. Przekonaj się, kto pałaszuje owoce w ogrodzie.
Natura daje nam tyle dobrodziejstw, że korzystanie z syntetycznych zamienników wydaje się szaleństwem. Czereśnie, jako jeden z ulubionych przysmaków Polaków, chociaż nie mogą być spożyte w całości, to ogonki czereśni można przetworzyć na istny przysmak. Zobaczcie sami!
Soczyste czereśnie już od jakiegoś czasu kusza nas w sklepach. Jednak nawet najpiękniejsze owoce mogą skrywać w sobie robaki. Na szczęście istnieje jeden prosty sposób na pozbycie się robaków z czereśni już na etapie mycia.Jak to zrobić? To niezwykle proste.
Od wczoraj na bazarach można kupić polskie czereśnie z odmiany Rivan. Owoce są o wiele tańsze od innych, rodzimych i importowanych odmian. Są nieco mniejsze, ale równie słodkie. Ile kosztują czereśnie? Cena pozytywnie Cię zaskoczy.
Drzewka owocowe, a szczególnie czereśnie narażone są na wiele chorób, w tym pleśń i mączniak. Na drzewkach bardzo często żerują także mszyce i inne szkodniki. Pozbędziesz się ich raz na zawsze, jeśli przygotujesz naturalne opryski z cebuli i czosnku.
Sezon na czereśnie to przełom czerwca i lipca, jednak już na początku maja możemy zajadać się słodkimi i soczystymi owocami. Za kilogram czereśni będziemy musieli zapłacić aż 98 zł. W sezonie będą o wiele tańsze.