Zakopują jajko w doniczce. Efekt przechodzi ludzkie pojęcie
Zamiokulkas to roślina, która często określana jest mianem niezniszczalnej. Potrafi przetrwać nawet w trudniejszych warunkach. Możemy o niej zapomnieć, a ona i tak będzie prezentowała się dobrze. Jednak co robić, kiedy naprawdę zacznie marnieć? W takiej sytuacji warto sięgnąć po zwykłe jajko.
O zamiokulkas też musimy odpowiednio zadbać, jeśli chcemy, żeby wypuszczał nowe pędy i wzrastał. Musimy zwracać uwagę na żółknące liście i interweniować, gdy roślina niepokojąco wygląda.
Jak dbać o zamiokulkas?
Zamiokulkas ma konkretne wymagania. Musimy je spełnić, jeśli zależy nam na tym, żeby intensywnie rósł. Przede wszystkim warto dla rośliny wybrać odpowiednie podłoże. Najlepsze będzie żyzne i próchnicze.
Roślina nie jest wymagająca, jeżeli chodzi o stanowisko. Dobrze radzi sobie w rozproszonym świetle lub półcieniu. Nie przepada też za zbyt obfitym podlewaniem. Wystarczy nawodnić ją raz na 2 dwa tygodnie.
Czasem nawet zamiokulkas może marnieć w oczach. To znak, że potrzebuje odżywienia. Warto w takiej sytuacji wykorzystać zwykłe kurze jajko. Jak może pomóc roślinie i w jaki sposób skorzystać z jego właściwości?
Dzięki temu zamiokulkas odżyje
Żółte liście zamiokulkasa mogą świadczyć o przelaniu. W takiej sytuacji roślina nie poradzi sobie bez naszej interwencji. Jeśli chcemy ją uratować, musimy zabrać się za przesadzanie. Tylko w suchym podłożu wróci do normy.
W takiej sytuacji pomocne będzie jajko. Ma sporo składników odżywczych, które wzmocnią roślinę po przelaniu. Uratuje ją i sprawi, że już niedługo wypuści nowe pędy. Jednak jak dokładnie postępować?
Jajko uratuje zamiokulkasa
Zamiokulkas musimy przesadzić do nowej doniczki. Na dno wsypujemy 3 garści ziemi, a następnie wsadzamy surowe jajko. Dopiero do tak przygotowanej doniczki wkładamy naszą roślinę.
Jajko z czasem będzie wypuszczało składniki odżywcze, które sprawią, że zamiokulkas odzyska wcześniejszy wygląd. Dzięki temu uratujemy roślinę po przelaniu.
Zobacz także:
- Jedyne w swoim rodzaju jabłka. Rosną tylko w Polsce
- Mówi się, że to „roślina biedy” i lepiej wyrzucić ją z domu. Polacy nie zgadzają się z tym przesądem
- Na co pomaga melisa, a kiedy napić się mięty? Sprawdź, jak dobrze znasz się na ziołach