Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Salon > Mówi się, że to „roślina biedy” i lepiej wyrzucić ją z domu. Polacy nie zgadzają się z tym przesądem
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 05.12.2023 17:11

Mówi się, że to „roślina biedy” i lepiej wyrzucić ją z domu. Polacy nie zgadzają się z tym przesądem

Hoja
Wikimedia / Nikola236

Rośliny domowe są nie tylko wyjątkową ozdobą w domu. Wiele z nich może mieć ciekawe właściwości, które warto wykorzystać w kuchni. Inne uważane są za źródło szczęścia, a jeszcze inne uznawane są za zły omen.

Tę roślinę wiele osób ma w domu. Według przesądów przynosi pecha i lepiej pozbyć się jej jak najszybciej. Jednak ile w tym jest prawdy? 

Roślina, która przynosi pecha

Hoje wiele osób ma w domu. Jest naprawdę łatwa w uprawie i nie ma dużych wymagań. Poza lśniącymi liśćmi możemy podziwiać jej przepiękne kwiaty. Same kwiaty mogą mieć naprawdę różne kolory.

Okazuje się, że mogą być złym omenem. Według przesądu musimy bardzo uważać na to, ile hoja wypuściła kolorowych i ślicznych kwiatuszków. Dlaczego ma to tak duże znaczenie?

Hoja pochodzi z Azji, jednak w wielu krajach uważa się ją za zły omen. Czy naprawdę powinniśmy pozbyć się rośliny z domu? Co takiego może przynieść nam hoja w domu i ile w tym jest prawdy?

Hoja
Canva / MilenaKatzer, Getty Images

Uważaj na kwiaty hoi

Według przesądów hoja w domu może prowadzić do biedy. Uważa się, że im więcej kolorowych kwiatów pojawi się na roślinie, tym mniej pieniędzy będziemy mieć w portfelu. Ten szkodliwy przesąd od dawna ciągnie się za hoją.

Pomimo przesądów hoje możemy nadal spotkać w polskich domach. Ponadto wiele Polek i Polaków uważa, że roślina wcale nie przynosi pecha, a wręcz przeciwnie, może zwiększyć ilość pieniędzy w portfelu. Okazuje się, że nie tylko o hoi pojawiają się przesądy.

Te rośliny wytwarzają negatywną energię

Okazuje się, że złą sławę ma nie tylko hoja. Wśród roślin, które mają przynosić pecha, znajdziemy między innymi monsterę i kaktusa. Tym okazom przypisuje się wysyłanie złej energii.

Wśród roślin niechlubne miejsce zajął też bluszcz. Uważa się, że właśnie ta roślina jest źródłem niepowodzeń sercowych. Jak myślicie, ile w przesądach jest prawdy? 

Hoja
Canva / Yagiz Baysal, Getty Images

Zobacz także: