DomekIOgrodek.pl
zlew

Wikimedia Commons/User:BenAveling(CC0 Domena publiczna)

Genialny trik na usunięcie brzydkiego zapachu z odpływu

22 Marca 2021

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Brzydki zapach z odpływu to problem bardzo wielu z nas - w końcu gromadzą się w nim resztki jedzenia, których często nie usuwamy regularnie. Na szczęście istnieje genialny domowy trik na pozbycie się odoru wydobywającego się z naszego zlewu. Wystar

Najczęściej brzydki zapach wyczuwalny jest ze zlewu kuchennego. W końcu to tam często zostają resztki jedzenia i pojawia się tłusty osad. Z czasem może osiadać on na rurach, które zaczynają wydzielać odór.

Możemy oczywiście zastosować chemiczny środek ze sklepu, jednak mamy dla was coś lepszego - możecie zrobić naturalną miksturę sami! Macie te dwa produkty w domu, a gdy je połączycie, pozbędziecie się problemu na długo!

Brzydki zapach z odpływu. Zastosuj 2 składniki, które masz w kuchni

Do wykonania naturalnego środka potrzebujesz 150 gramów niezastąpionej sody oczyszczonej i 250 mililitrów octu winnego z białego wina.

Jak to działa? Otóż ten biały proszek, którego często używamy do pieczenia, ma odczyn zasadowy. Dzięki temu neutralizuje kwasy, a także staje się lekko żrący, dlatego potrafi doskonale wyczyścić całą powierzchnię zlewu z osadu oraz brudu.

Ocet winny z kolei ma znakomite właściwości antybakteryjne i antygrzybicze, dlatego doskonale zwalczy przyczyny uciążliwego odoru.

Brzydki zapach z odpływu. Zastosuj perfekcyjnie działającą miksturę

Duet tych dwóch składników sprawdzi się genialnie! Najpierw wsyp do odpływu wymierzoną porcję sody oczyszczonej, po czym zalej ją wrzącą wodą - wystarczy już pół litra wymieszane z octem winnym.

Warto zastosować patent, który jeszcze zwiększy twoje szanse na pozbycie się odoru. Po wykonaniu tych czynności przykryj odpływ naczyniem, który całkowicie go osłoni i pozostaw na pół godziny.

Na sam koniec porządnie przepłucz rury i cały zlew wodą. Efekt powinieneś poczuć od razu - brzydki zapach zniknie na długo!

Jeśli nie masz octu winnego, możesz również użyć zwykłego octu. Wystarczy wlać go około pół szklanki i dalej postępować tak, jak opisano powyżej.

Źródło: mamadu.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

  • Genialny trik ze skórką od banana. Cudownie działanie na rośliny

  • „Nasz nowy dom”: Takiego grzyba na ścianie Katarzyna Dowbor jeszcze nie widziała

  • Jak pozbyć się zapachu papierosów z domu? Zaskakujące rozwiązanie

Podobne artykuły

Porady domowe

Praktyczne zastosowania folii aluminiowej

Czytaj więcej >

Porady domowe

Sposoby na odkamienianie czajnika

Czytaj więcej >

Porady domowe

Sposoby na pozbycie się pająków z domu

Czytaj więcej >

Porady domowe

Jak wykorzystać stare farby?

Czytaj więcej >
pralka

Porady domowe

Czyszczenie pralki tabletką do zmywarki

Czytaj więcej >

Porady domowe

Jak zrobić klimatyzację ze zwykłego wentylatora?

Czytaj więcej >