DomekIOgrodek.pl > Ogród i taras > Zasadziłem je w ogrodzie. Całe rabaty kwitną na niebiesko, a moi sąsiedzi zzielenieli z zazdrości
Kamil Świętek
Kamil Świętek 29.09.2023 19:26

Zasadziłem je w ogrodzie. Całe rabaty kwitną na niebiesko, a moi sąsiedzi zzielenieli z zazdrości

Niebieskie kwiaty
Canva/LynMc42k, Getty Images

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak urozmaicić swój ogród? Ja wielokrotnie. Eksperymentowałem z wieloma kwiatami w swoim ogrodzie, aż doszedłem do wniosku, że piękno tkwi w prostocie. Zamiast sadzić egzotyczne rośliny, postanowiłem zszokować wszystkich kolorem mojego ogrodu.

Pewnie zdążyliście się już domyślić, że mój ogród to istna kwiatowa łąka. Jest ona o tyle niezwykła, że dominuje na niej błękit, czyli kolor, który w polskich ogrodach spotykany jest niezwykle rzadko. Moi sąsiedzi wprost nie mogą się napatrzeć na moje podwórko.

Pomysł na niebieskie kwiaty w ogrodzie

Jeśli dalej zastanawiacie się, dlaczego wybrałem kolor niebieski do mojego ogrodu, to spieszę z wyjaśnieniem. Chciałem nieco wyróżnić się pośród sąsiadów, a piękne, chociaż oklepane róże w pełni do mnie nie przemawiały.

Długo poszukiwałem tego czegoś, co nada mojemu ogrodowi wyjątkowego charakteru, aż tu nagle wpadły mi do głowy niebieskie kwiaty. Część z nich jest naprawdę popularna. Przypomnijcie sobie tylko piękną barwę irysów, szafirków, czy niezapominajek.

Zrozumiałem, że w polskiej przyrodzie naturalnie występują niebieskie kwiaty. Aż dziw, że tak mało osób je uprawia. Postanowiłem to zmienić i zasadziłem w ogrodzie całą paletę niebieskich kwiatów. Jesteście ciekawi, jakie gatunki wybrałem?

Niebieskie kwiaty 3.jpg
Canva/Supersmario, Getty Images

Jakie niebieskie kwiaty zasadziłem w swoim ogrodzie?

Zależało mi na tym, aby przetestować odbiór mojego ogrodu przez sąsiadów i rodzinę. Nie miałem pewności czy chcę mieć na dłużej niż kilka sezonów niebieski ogród. Dlatego też początkowo postawiłem na rośliny jednoroczne.

Mój ogród wypełniały rośliny takie jak krzewy prusznika, kwiaty niezapominajki i hiacynty. Z czasem jednak tak polubiłem niebieskie kwiaty w ogrodzie, że zacząłem uprawiać kwiaty z odmian odmiany: King Arthur, Pacific Cameliard, Magic Fountain Dark Blue.

Jakie jeszcze kwiaty będą zdobić mój ogród?

Chwilowo zastanawiam się nad tym, czy nie urozmaicić w przyszłym sezonie mojego ogrodu o rośliny takie jak len trwały, czosnek błękitny, czy kokorycz pogiętą. Przemawiają do mnie także hortensje ogrodowe.

Jeśli jeszcze nie próbowaliście swoich sił w sadzeniu tak nietypowych kwiatów, koniecznie spróbujcie. Odkąd wydzieliłem w moim ogrodzie sekcje niebieskich kwiatów, które teraz dominują w jego kolorystyce, sąsiedzi aż zzielenieli z zazdrości. Oczywiście to nie było moim celem samym w sobie, ale miło wyróżniać się tłumu.

Niebieskie kwiaty 2.jpg
Canva/onurkurtic, Getty Images

Zobacz także: