Zasypało mu dom
Archiwum dolnośląskiej policji
Weronika Dadok - 17 Lutego 2021

Mężczyzna został uwięziony w domu pod śniegiem

Tegoroczna zima przyniosła nam liczne i obfite opady śniegu. Piękny biały puch pokrył ulice, dachy i ogrody... Oprócz swoich walorów estetycznych może okazać się bardzo niebezpieczny. Tak stało się właśnie w przypadku, gdy mieszkaniec Bystrzycy Kłodzkiej został uwięziony w swoim domu w wyniku obfitych opadów śniegu.

Mężczyzna w starszym wieku został uwięziony w domu, który został zasypany śniegiem. Zdecydował się zadzwonić po pomoc, gdy skończyły się zapasy jedzenia i woda pitna. Sytuacja była poważna, na szczęście w odpowiednim momencie pojawiły się służby.

Mężczyzna odcięty od świata przez śnieg

Intensywne opady śniegu przyczyniły się do uwięzienia 74-letniego mężczyzny w domu. Sytuacja miała miejsce w Bystrzycy Kłodzkiej, poszkodowany został dosłownie odcięty od świata.

Jak dowiadujemy się na łamach Polsat News, dom oddalony od głównej drogi stał się pułapką, z której nie było ucieczki. Intensywne opady zasypały budynek do tego stopnia, że nie było możliwości wyjścia z domu.

Na stronie portalu możemy przeczytać, że mężczyzna obudził się rano i nie mógł wyjść ze swojego domu. Śnieg zasypał również, drogę dojazdową, więc transport do posesji był niemożliwy.

Banknot, na którym możesz dużo zarobićBanknot, na którym możesz dużo zarobićCzytaj dalej

Sytuacja zrobiła się wyjątkowo poważna oraz niebezpieczna, gdy 74-latkowi zaczęło brakować jedzenia oraz wody pitnej.

Uwięziony w domu przez śnieg mężczyzna poprosił o pomoc

Mężczyzna w momencie, gdy poczuł brak pożywienia oraz wody zdecydował się zadzwonić po pomoc. Z odsieczą wyruszyli policjanci z Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej.

Wedle doniesień dolnośląskiej policji, tego samego dnia firma zajmująca się odśnieżaniem gminnych dróg zajęła się oczyszczeniem dojazdowej drogi do lokum zamieszkiwanego przez poszkodowanego mężczyznę.

Pracownicy miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej ruszyli na pomoc i zajęli się zakupem niezbędnych produktów żywnościowych, które następnie policjanci przekazali potrzebującemu.

Mężczyzna został objęty programem pomocowym, który realizowany jest przez OPS w Bystrzycy Kłodzkiej.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Zasypało mu dom śniegiem

Zdjęcie pochodzi z archiwum dolnośląskiej policji

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News