DomekIOgrodek.pl
Zatkany zlew

unsplash.com/ Bluewater Globe (CC0 Domena publiczna)

Zatkany zlew - nie wyrzucaj do niego tych produktów

14 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Często ze względu na pośpiech, czy niewiedzę, wyrzucamy do naszego zlewu produkty, które absolutnie nie powinny się tam znaleźć. Może to spowodować zatkanie i późniejsze problemy z odetkaniem. Których produkty są szkodliwe dla naszego

Zlew w naszych kuchniach niestety często traktowany jest „po macoszemu”. Lądują w nim brudne naczynia, często z odpadkami, które następnie go zatykają

Gdy do tego dojdzie, można oczywiście zastosować środki do udrażniania rur, ale nie zawsze możemy liczyć na to, że skutecznie pozbędą się nagromadzonych w rurze nieczystości. Lepiej więc zapobiegać - dlatego dzisiaj przedstawimy produkty, których absolutnie nie powinniście wyrzucać do zlewu.

Mięso i inne resztki z obiadu

Gdy odkładamy naczynia do zmywania, razem z nimi w zlewie lądują resztki mięsa czy ziemniaków z obiadu. Bywa, że powodują bardzo nieprzyjemny zapach z naszej kuchni, ponieważ zatykają rury i zaczynają w nich gnić.

Starajmy się więc dokładnie wyczyścić z talerz z nadmiaru resztek, zanim włożymy go do zlewu. Przydatne będzie również sitko, które zatrzymuje większe fragmenty jedzenia, aby nie dostały się do odpływu.

Naklejki z owoców

Jeśli kupujemy jabłka, gruszki czy pomarańcze w większych sklepach, to bardzo często znajdują się na nich naklejki z nazwą dostawcy. Gdy myjemy nasze owoce, często na szybko odklejamy nalepkę, która ląduje właśnie w odpływie. Sytuacja znacznie się komplikuje, gdy wykonujemy ten błąd często.

Należy pamiętać, że naklejki nie rozpuszczają się w wodzie, przez to osadzają się w rurach, mogąc spowodować zator. Zawsze wyrzucajmy je do kosza na śmieci!

Mąka

Mąka połączona z wodą ma do siebie to, że natychmiast zamienia się w gęstą, kleistą i trudną do usunięcia papkę. Po czynnościach takich jak robienie ciasta i panierowanie, jak najdokładniej wytrzep naczynia z mąki, zanim wstawisz je do zlewu.

Leki

To bardzo ważny punkt. Zdarza się, że niektórzy przeterminowane już leki wyrzucają... do zlewu. Absolutnie nie powinno się tego robić! Znajdują się w nich substancje, które mogą bardzo zaszkodzić środowisku naturalnemu.

Pamiętajmy, że jeśli chcemy pozbyć się leków po terminie ważności, powinniśmy oddać je do apteki. W wielu z nich znajdują się bezpieczne, specjalnie przeznaczone do tego miejsca. 

Źródło: kobieta.interia.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek

  • Marcin Tyszka ma w domu dżunglę. To aż 2 tys. roślin

  • Banalne triki na błyskawiczne wysuszenie prania

  • Musisz robić jedną dziwną rzecz, aby twoje kwiaty szybciej urosły

Podobne artykuły

Bloki

Wnętrza

30-metrowe mieszkanie w pięknej aranżacji

Czytaj więcej >
Farba do betonu – prawidłowa aplikacja oraz rodzaje

Wnętrza

Farba do betonu – prawidłowa aplikacja oraz rodzaje

Czytaj więcej >
Jak prawidłowo wykonać malowanie ścian?

Wnętrza

Jak prawidłowo wykonać malowanie ścian?

Czytaj więcej >
salon

Wnętrza

Metamorfoza zaniedbanego salonu

Czytaj więcej >
Salon

Wnętrza

Pokazali kanapę roku 2021. Największy hit

Czytaj więcej >
Kaloryfer

Wnętrza

Zmiana trybu w oknie sprawi, że oszczędzisz na ogrzewaniu

Czytaj więcej >