Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Wnętrza > Zblenduj z wodą i podlej anturium. Najlepszy domowy nawóz maksymalnie przyspiesza kwitnięcie
Kamil Świętek
Kamil Świętek 21.04.2024 17:37

Zblenduj z wodą i podlej anturium. Najlepszy domowy nawóz maksymalnie przyspiesza kwitnięcie

Domowy nawóz do anturium
Fot. Canva/Y_Hirosan, Getty Images

Anturium to piękny kwiat, który zdobi wiele polskich domów. Niestety niewielu z nas nie wie, jak właściwie pielęgnować tę roślinę. Z pomocą przychodzi domowy nawóz do anturium, który zdaje się lekiem na większość dolegliwości.

W sklepach ogrodniczych sprzedawane jest zarówno anturium w formie ciętej, jak i doniczkowej. Zdecydowanie jednak polecamy tę drugą, gdyż nic nie daje takiej satysfakcji, jak samodzielne wyhodowanie pięknych kwiatów.

Jak pielęgnować anturium?

Zanim przedstawimy wam patent na domowy nawóz do anturium, omówimy charakterystykę tej rośliny. Oferując jej najlepsze warunki do wzrostu rośliny, w pełni wykorzystacie potencjał domowego nawozu do anturium.

Anturium to kwiat pochodzący z Ameryki Południowej. Uwielbia on wilgotny, ciepły klimat. Z tego względu doskonale odnajduje się w mieszkaniach w temperaturze 21-23 stopni Celsjusza, chociaż zimą anturium zadowoli się nawet 16 stopniami Celsjusza.

Roślina ta nie jest odporna na przeciągi i nagłe spadki temperatur. Preferuje ona podłoże rozluźnione i porowate, dlatego wielu ogrodników miesza podłoże torfowe z ziemią pod storczyki, gwarantując anturium idealne warunki do wzrostu.

domowy nawóz do anturium.jpg
Fot. Canva/Panu Ragain

Jak przygotować domowy nawóz do anturium?

Jeśli zadbacie o to, by anturium miało dostatecznie dużo światła oraz będziecie podlewać go w taki sposób, aby podłoże rośliny ciągle było wilgotne (pamiętajcie o warstwie drenażowej, aby roślina mogła odprowadzić nadmiar wody), a mimo to wasza roślina wolno rośnie, zastosujcie domowy nawóz do anturium.

W tym celu należy zmieszać 4 łyżki zblendowanych płatków owsianych z 1 litrem wody. Całość przecedzamy i podlewamy preparatem anturium. Produkt ten bogaty jest w potas, wapń i magnez, dlatego doskonale nada się także do innych roślin doniczkowych.

Jak często nawozić anturium?

Domowy nawóz do anturium należy stosować raz na 2-4 tygodni. Duża ilość potasu korzystnie wpłynie na lepsze kwitnięcie roślin, ale jego nadmiar może ponownie zaburzyć ten proces.

W pielęgnacji anturium niezmiernie ważne jest stałe monitorowanie liści rośliny. Jeśli te zaczynają żółknąć, stają się wiotkie i przesuszone, anturium mogło zostać albo przesuszone, albo wystawione na zbyt ostre słońce.

Teraz wiecie już, w jaki sposób pielęgnować opisany kwiat. Mamy nadzieję, że domowy nawóz do anturium pomoże wam w wyhodowaniu pięknych roślin, o których marzy każdy z nas.

domowy nawóz do anturium.jpg
Fot. Canva/Goryu

ZOBACZ TAKŻE: