Zrobiłam domowy nawóz do aksamitek. Całe rabaty zakwitły w mgnieniu oka
Odmian aksamitek znajdziemy naprawdę wiele. Zdecydowanie najbardziej charakterystyczne to te o ogniście pomarańczowym kolorze. Jednak czasami aksamitki nie chcą kwitnąć. Co może być tego przyczyną? Jak nawozić rośliny, żeby pięknie zakwitły? Wypróbuj mój patent na nawóz do aksamitek. Całe rabaty zakwitną w mgnieniu oka.
Jak dbać o aksamitki?
Aksamitki są kwiatami jednorocznymi. Znajdziemy aż 40 różnych odmian tych kwiatów. Mogą być fantastyczną ozdobą w naszym ogrodzie. Jednak dlaczego czasami aksamitki nie chcą kwitnąć? Czasem powodem może być nieodpowiednia pielęgnacja.
Aksamitki nie są wymagające. Powinniśmy zadbać przede wszystkim o odpowiednie podłoże. Kwiaty lubią żyzną i dobrze przepuszczalną glebę. Co ważne, nie lubią nadmiernego podlewania. Nawożenie nie jest konieczne, ale warto o nie zadbać, jeśli zależy nam na obfitym kwitnieniu aksamitek.
Idealny nawóz do aksamitek możemy przygotować samodzielnie w domu. Ja korzystam z niego od kilku lat i moje aksamitki zawsze pięknie kwitną. Będziemy do niego potrzebować cukru i drożdży.
Idealny nawóz do aksamitek
Aksamitki są naprawdę proste w uprawie, jedna jeśli nasze rośliny nie kwitną najlepiej, warto zasilić je odpowiednim nawozem. Moje aksamitki kwitną jak szalone, a wszystko zawdzięczam prostemu nawozowi z cukru, drożdży i wody.
Drożdże piekarskie zasypuje cukrem, a następnie zalewam ciepłą wodę i czekam, aż składniki się rozpuszczą. Całość mieszam i odstawiam do ostygnięcia, a następnie podlewa roślin. Nawóz stosuję raz na dwa tygodnie, a moje aksamitki przepięknie kwitną.
Nawóz z bananów idealny dla aksamitek
Alternatywą dla nawozu z drożdży będzie nawóz ze skórek bananów . To ciekawy sposób na wykorzystanie skórek, które często trafiają do kosza na odpady. Ten nawóz potrafi pobudzić aksamitki do kwitnienia dzięki zawartym w skórki składnikom odżywczym.
Do przygotowania nawozu wystarczy wysuszyć skórki z banana, a następnie pokruszyć je na proszek. Dobrze sprawdzi się do tego blender. Pokruszone skórki mieszam z wierzchnią warstwą ziemią aksamitek. Tę metodę warto stosować raz na 3 tygodnie.