DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Zwijam w 2 kulki i wrzucam do bębna pralki. Detergent nie jest mi już potrzebny
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 14.11.2023 13:32

Zwijam w 2 kulki i wrzucam do bębna pralki. Detergent nie jest mi już potrzebny

pranie
YouTube / Andrea Jean Cleaning

Ciężko wyobrazić sobie wykonywanie codziennych obowiązków bez pralki. Jednak detergenty, których używamy do prania, nie są wcale takie tanie. Odkryłam, jak pominąć jeden z nich. Stosuję prosty trik.

Jeśli chcemy, żeby nasze pranie zawsze było pachnące i czyste musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Podstawą jest zawsze zadbana pralka.

Dlaczego pranie brzydko pachnie?

Pranie wyjęte z pralki powinno pięknie pachnieć. Jednak czasem ze świeżo uprawnych rzeczy unosi się nieprzyjemny zapach. To nie wina detergentów. Zwykle przyczyna leży w samej pralce. 

Brzydki zapach prania to znak, że czas umyć pralkę. W pierwszej kolejności warto zająć się szufladkami na detergenty, a następnie filtrem. Kolejnym krokiem jest dokładne wymycie gumowych kołnierzy.

Moim ostatnim odkryciem jest dodawanie do prania kulek z folii aluminiowej. Działają niesamowicie. W końcu przestałam kupować płyn do płukania. Co jest w nich takiego niezwykłego?

pranie
Canva / Sinenkiy, Getty Images

Dodaj kulki z folii aluminiowej do prania

Folia aluminiowa ma naprawdę sporo zastosowań. Korzystamy z niej w kuchni, ale często przydaje się też w czasie sprzątanie. Warto mieć ją pod ręką. Ciekawym trikiem jest dodanie 2 kulek z folii do prania.

Folia aluminiowa skutecznie zastąpi płyn do płukania. Wystarczy do bębna pralki dodać 2 kuleczki z folii. Zmiękczą one tkaniny i zapobiegną elektryzowaniu się włókien. Dlaczego to rozwiązanie jest lepsze od płynu do płukania? 

Folia aluminiowa lepsza niż płyn do płukania tkanin

Główną zaletą korzystania z folii aluminiowej do prania jest jej atrakcyjna cena. Rolka folii kosztuje około 10 zł. Natomiast za płyny do płukania musimy zapłacić znacznie więcej. Inną opcją jest dodanie do prania octu spirytusowego.

Podobnie jak folia aluminiowa jest tańszy niż płyn do płukania, a działa równie dobrze. Zmiękczy tkaniny, a włókna nie będą się elektryzować.

pranie
YouTube / Andrea Jean Cleaning

Zobacz też: