Babcia zdradziła mi patent na ukorzenienie każdej rośliny. Nie da się prościej
W moim domu nie może zabraknąć roślin. Jednak kupowanie nowych okazów mocno obciąża budżet. Właśnie dlatego staram się rozmnażać rośliny, które już mam w domu. Jak to zrobić?
Moja babcia zdradziła mi swój sposób na ukorzenienie się roślin. Jej mieszanka potrafi zdziałać cuda. Podpowiem, jak samodzielnie w domu rozmnożyć najróżniejsze rośliny.
Zanim zaczniesz ukorzeniać roślinę, pamiętaj o tym
Ukorzenianie się roślin nie musi być trudne. Musimy jednak zadbać o kilka kwestii. Przede wszystkim ważne jest pozyskiwanie fragmentów roślin na sadzonki. Należy robić to jedynie dobrze odkażonymi narzędziami.
Musimy zwrócić też uwagę, w jakim miejscu obcinamy rośliny. Niektóre rośliny mają korzenie powietrzne. Znacznie szybciej nasza sadzonka się ukorzeni, jeśli zadbamy o pozyskanie fragmentu rośliny z korzeniem powietrznym.
Do przyspieszenia procesu ukorzeniania przyda się odpowiedni ukorzeniacz. Moja babcia od lat stosuje konkretną mieszankę. Jest w 100% naturalna i potrafi zdziałać cuda. Rośliny niedługo wypuszczą korzenie.
Domowy ukorzeniacz mojej babci
Moja babcia tę metodę stosowała przy roślinach, które naprawdę ciężko ukorzenić. Wystarczą 24 godziny w mieszance babci, a roślina niedługo wypuści korzenie. Jak ją zrobić?
Domowy ukorzeniacz zrobimy z dwóch składników. Do wody dodajemy łyżeczkę miodu. Całość dokładnie mieszamy i w takiej miksturze umieszczamy rośliny na 24 godziny. Jak działa mód na sadzonki?
Niezwykły składnik, który pobudzi rośliny do wypuszczenia korzeni
Łyżeczka miodu może odmienić rośliny. Zawarte w nim składniki oblepią łodygę i pobudza roślinę do wypuszczenia korzeni. Jednak to nie wszystko. Ta prosta mieszanka wzmocni sadzonki cały system korzeniowy.
Miód ma właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze. Dzięki temu roślina po włożeniu do ziemi będzie dodatkowo chroniona przed chorobami oraz grzybami. W ukorzeniaczu roślinę należy trzymać maksymalnie 24 godziny.
Po upływie czasu możemy normalnie roślinę włożyć do ziemi. Należy jednak uważać, żeby nie uszkodzić delikatnej łodygi. Roślinę wsadzamy do przygotowanego wcześniej podłoża.
Zobacz także:
- Oprysk przeciwko mszycom i przędziorkom. Do iglaków i drzew owocowych
- Kiedy siać koperek? Obok niego posiej te warzywa, będą smaczniejsze
- Podwajam zbiory pomidorów prostym trikiem. Działa jak marzenie