Jajko
twitter.com/TomsTikToks
Marta Idzikowska - 15 Lutego 2021

Oddziel białko od żółtka za pomocą czosnku

Każdy wie, że aby skutecznie oddzielić żółtko od białka, trzeba się nieźle namęczyć. Żółtko bardzo łatwo przebić sprawiając, że nasze kulinarne starania idą na marne. Na szczęście jeden z użytkowników TikToka pokazał swój sposób na poradzenie sobie z tym problemem. Otóż potrzebny będzie nam... czosnek!

Jajka są produktem spożywczym, który większość z nas posiada w swojej kuchni. Zalety z ich jedzenia są nieocenione - zawierają witaminy D, B12 i B6 oraz minerały takie jak cynk czy żelazo.

Do wielu potraw musimy oddzielać białko od żółtka - i wtedy pojawia się problem. Ta czynność wymaga wyjątkowej delikatności, a i tak nie wiemy, czy finalnie uda nam się zrobić to porządnie. Na szczęście z pomocą przychodzi pewien użytkownik TikToka, który opracował na to genialne rozwiązanie.

Oddzielanie żółtka od białka za pomocą... czosnku

Użytkownik TikToms udostępnił na swoim profilu film, na którym pokazuje, w jaki sposób wykonuję trik, który jak twierdzi, zmienił jego życie.

Na nagraniu widzimy talerz z rozbitym jajkiem, które należy rozdzielić. Osoba widoczna na filmie przygotowała sobie ząbek czosnku, którym pociera palec wskazujący i kciuk. I tu dzieje się magia.

Dziki zdewastowały cały ogródekDziki zdewastowały cały ogródekCzytaj dalej

Kucharz chwyta żółtko„czosnkowymi palcami”, podnosi do góry i przekłada na talerz obok. Wszystko poszło sprawnie, nic się nie rozchlapało, a żółtko zachowało swoją idealną, stałą formę!

Internauci pokochali ten sposób

Inni użytkownicy TikToka również postanowili wypróbować ten sposób i udokumentować swoje starania. Jak się okazuje, trik sprawdza się świetnie!

- Ja próbowałam potrzeć palce mąką i też działa - doradza jedna z internautek.

- Ten sposób dobrze działa, szczególnie jeśli jajka są dobrej jakości - komentuje inna.

- Można też ścisnąć pustą butelkę wody i złapać żółtko - opisuje swój zwyczaj użytkowniczka TikToka.

Źródło: twitter.com/@TikToms

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

@mealswithmax

Tried it with garlic this time! ???? ##eggs ##eggyolk ##egghack ##maxskitchenhacks ##foodhack

♬ original sound - Max McCann

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News