Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > TV > Brał udział w programie „Nasz nowy dom”. Jego szczere wyznanie o Dowbor wzrusza do łez
Kamil Świętek
Kamil Świętek 12.05.2023 10:34

Brał udział w programie „Nasz nowy dom”. Jego szczere wyznanie o Dowbor wzrusza do łez

None
Screen z kanału YouTube Polsat

Katarzyna Dowbor po 10 latach opuszcza program: „Nasz nowy dom”. Przypomnijmy sobie jej najlepsze chwile w programie, bo niewątpliwie jest postacią godną uwagi. Zobacz jak wypowiada się o niej jeden z czetników programu „Nasz nowy dom” oraz jak bardzo pomógł mu udział w programie.

Program „Nasz nowy dom” jest na antenie od 10 lat

Program „Nasz nowy dom” produkcji Constantin Entertainment Polska emitowany jest w telewizji Polsat od 2013 roku. Przez ostatnie 10 lat wyemitowano 20 sezonów programu, dzięki któremu odmieniono życie wielu potrzebujących Polaków. W ciągu 5 dni ekipa remontowa pod przewodnictwem Katarzyno Dowbor przeprowadzała niesamowitą metamorfozę domów. Łącznie ekipa wyremontowała aż 300 lokali. 

Od początku premiery telewizyjnej program ten cieszył się niesłabnącą popularnością, zbierając co tydzień miliony Polaków przed telewizorami. Zaangażowanie ekipy, życzliwość i empatia Katarzyny Dowbor oraz niesamowite zdolności architektów to określenia które najlepiej opisują scenariusz tego programu. 

Rozpuść w wodzie i przetrzyj podłogę. Będzie lśnić jak nowa Lista zakazanych odpadków na kompostowniku. Przez nie kompost jest skażony

Historia Mateusza poruszyła całą ekipę

Mateusza Szmajducha wraz z babcią Małgorzatą wystąpił w 137. odcinku programu „Nasz nowy dom”. Katarzyna Dowbor wraz z ekipą dołożyła wszelkich starań by wyremontować ich mieszkanie w Gliwicach. Niestety, rodzina miała jeszcze jeden problem. Chłopak zmagał się z nieleczoną od lat depresją, co po pewnym czasie skłoniło go do radykalnego rozwiązania. 21-letni Mateusz rzucił się pod pociąg, a w wyniku nieudanej próby samobój dziej stracił lewą nogę. 


Ponownie wielkie serce Katarzyny Dowbor oraz życzliwych darczyńców wygrało z przeciwnościami losu. Pani Dowbor po raz kolejny udzieliła wsparcia rodzinie udzielając słowa otuchy dla chłopaka w ciężkich chwilach. Wspólnymi siłami zdołali zebrać pieniądze na protezę dla chłopaka, by mógł dalej realizować swoje marzenia.

Opinia chłopca. Mateusz podziękował Dowbor

Jak przyznaje Mateusz, wielokrotne wsparcie Pani Dowbor dało mu siłę do dalszej walki o lepsze jutro i swoje wymarzone życie. Jak wspomina, miał okazję na meczu siatkówki spotkać się z nią, a ona natychmiast przypomniała sobie jego imię i okoliczności, w których pierwszy raz się poznali.

Jak wspomina chłopak: „Pan Kasia jest wspaniałą osobą. Taka, jaka jest przed kamerami, taka jest też poza nimi”. Życzliwość, serdeczność oraz bezinteresowna pomoc potrzebującym to cechy, które docenił nie tylko Mateusz, ale także wszyscy widzowie programu „Nasz nowy dom”.

Przykład Mateusza, jego babci oraz wielkiego serca Katarzyny Dowbor pokazuje, że na tym świecie są jeszcze dobrzy ludzie, którzy bezinteresownie pomogą człowiekowi w potrzebie nie zważając na płeć, wiek, czy poglądy.