DomekIOgrodek.pl
Coca-cola

youtube.com/DoUknow

Trzy zaskakujące sposoby wykorzystania coca-coli w domu

8 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Coca-cola jest ulubionym napojem wielu osób na całym świecie. Czy jednak zastanawialiście się nad jej innymi zastosowaniami? Dzisiaj zdradzimy wam, jakie są trzy niezwykłe sposoby wykorzystania coca-coli w domu!

Coca-cola to słodki, gazowany napój o czarnej barwie, który powstał pod koniec XIX wieku z ramienia przedsiębiorstwa The Coca-Cola Company. Od lat jest uwielbiany przez konsumentów na całym świecie, a na dodatek stał się ikoną kultury masowej.

Właściwości coca-coli

Coca-cola nie jest natomiast na dłuższą metę dobra dla naszego zdrowia. Jedna puszka zawiera około dziesięciu łyżek cukru! Możecie sobie wyobrazić, jak fatalny wpływ ma to na nasz organizm, który po jej zażyciu produkuje kwas fosforowy, a następnie za pomocą trzustki zamienia cukier w tłuszcz.

Napój sprawia, że stajemy się silnie pobudzeni, ale nasza energia dość szybko spadnie, sprawiając, że staniemy się senni i leniwi. Dodatkowo przez zwiększoną potrzebę oddawania moczu pozbędziemy się kluczowych dla naszego zdrowia cynku, wapnia, magnezu i innych potrzebnych substancji.

Jak więc widzicie, picie coca-coli warto sobie odpuścić. Jednak jej destrukcyjne dla zdrowia właściwości, mogą znakomicie sprawdzić się... w domu! Jeśli macie ją w swojej lodówce, to przedstawiamy trzy znakomite rozwiązania, jak możecie ją wykorzystać.

Coca-cola znakomicie wyczyści muszlę klozetową

Dzięki temu, że coca-cola zawiera kwasy, jest znakomitym środkiem do rozpuszczania kamienia i pozostałych zabrudzeń z muszli klozetowej. Napój pomoże przywrócić toalecie biel i blask - będzie wyglądać jak nowa!

Przelej płyn do opakowania z atomizerem (np. takim po płynie do mycia szyb) i spryskaj obficie miejsca, które chcesz wyczyścić. Po upływie 1-2 godzin wyszoruj powierzchnię szczotką do toalety. Okaże się, że coca-cola znakomicie rozpuściła kamień i nieczystości!

Coca-cola odtłuści twoje garnki i patelnie

Każdy z miłośników gotowania doskonale wie, jak tłuszcz lubi osiadać na naszych garnkach i patelniach - często ciężko go domyć nawet gąbką i płynem od naczyń! Na szczęście i tutaj z pomocą przychodzi nasz czarny napój.

Wlej do zabrudzonego tłuszczem naczynia trochę coca-coli, po czym całość podgrzej. Odstaw na kilka minut, a następnie usuń zabrudzenia za pomocą myjki i lekkiego detergentu. Twoje patelnie i garnki odzyskają swój połysk i będą wyglądać jak nowe!

Coca-cola jako zbawienie dla Twoich roślin 

Coca-cola przez wielu posiadaczy roślin i ogrodów stosowana jest jako...środek owadobójczy! Podobno napój otępia insekty, które "odpadają" od roślin, a na dodatek posiada właściwości dobrego pestycydu - jest lepki, dzięki czemu lgną do niego mrówki. One z kolei zjadają larwy owadów, które czarna ciecz otępiła.

Jeśli szkodniki pojawiają się w Twoim ogrodzie, spryskaj obficie coca-colą miejsca ich żerowania. To znakomity i tani sposób na pozbycie się uciążliwego problemu z insektami.

Źródło: krokdozdrowia.com

Podobne artykuły

Mała kuchnia

Wnętrza

Jak sprytnie urządzić małą kuchnię w bloku?

Czytaj więcej >
Przedpokój

Wnętrza

Meble do przedpokoju – na co zwrócić uwagę?

Czytaj więcej >
Sprzęt kuchenny

Wnętrza

Wybieramy meble i AGD do kuchni

Czytaj więcej >
Pluskwy często gromadzą się w materacach.

Wnętrza

Sprawdzone sposoby na pozbycie się pluskiew z mieszkania

Czytaj więcej >
Pralka w kuchni czy w łazience?

Wnętrza

Pralka w łazience czy w kuchni?

Czytaj więcej >
Jaki prysznic wybrać?

Wnętrza

Jaki prysznic do łazienki?

Czytaj więcej >