cytryna
tiktok.com/@ jacquibaihn
Marta Idzikowska - 14 Lutego 2021

Trik na wyciśnięcie soku z cytryny bez krojenia

Sok z cytryny jest popularnym dodatkiem do herbaty i wielu dań. Zwykle kroimy ją w plasterki lub na pół i wyciskamy. Można jednak zrobić to znacznie szybciej i sprytniej - internautka z TikToka odkryła genialny sposób na uzyskanie soku z cytryny bez krojenia!

Wyciskany sok z cytryny ma znakomite właściwości lecznicze - chroni nasz organizm przed wolnymi rodnikami, wspomaga układ krążenia i zapobiega cukrzycy. Dzięki niemu szybciej trawimy też tłuszcz z potraw.

Zwykle, aby zyskać sok, kroimy cytrynę na pół i wyciskamy. Jednak pewna użytkowniczka TikToka pokazała genialny sposób na wyciśnięcie cieczy... całkowicie bez krojenia!

Internautka pokazała, jak wycisnąć sok z cytryny bez krojenia

Użytkowniczka TikToka, Jacquin Baihn, postanowiła podzielić się w sieci swoim szybkim sposobem na wyciśnięcie soku z cytryny. Kobieta nie spodziewała się, że nagranie zyska taki rozgłos!

Na filmiku widać, jak internautka bierze do ręki cytrynę i przekuwa ją metalowym szpikulcem. Następnie ściska owoc i wyciska zawartość do szklanki!

Eleni pokazała swój bajkowy dom i ogródEleni pokazała swój bajkowy dom i ogródCzytaj dalej

Dzięki wydrążonej dziurce sok może bez problemu się wydostać. Rzeczywiście nie trzeba nic kroić! Wystarczy jedynie ostrzejszy patyczek lub nóż, aby nakłuć cytrynę na części, na której znajduje się „dzióbek”.

Pod nagraniem zawrzało. Internauci chwalą i zdradzają swoje sposoby

Filmik wzbudził bardzo wiele emocji wśród internautów, którzy zarówno zachwycają się sprytnym trikiem, jak i zdradzają własne sposoby na wyciskanie soku!

- Nie miałam pojęcia, że tak można! Całe życie robiłam to źle - dziwi się jedna z komentujących.

- Jeśli najpierw porolujesz cytrynę przez kilka sekund, to jeszcze lepiej puści sok- radzi inna osoba.

- Warto przed wyciskaniem włożyć ją do mikrofalówki. Uzyskasz dwa razy więcej płynu - napisała praktyczna internautka.

Źródło: tiktok.com/@ jacquibaihn

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

@jacquibaihn

Did you know this?! ????##boredathome ##lemonjuice ##lemonjuicechallenge ##healthyfood ##foodie ##healthy ##nutrition ##nutritionist

♬ BORED IN THE HOUSE - Curtis Roach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News