Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Cztery nietypowe zastosowania pasty do zębów. O 3 z pewnością nie słyszałeś
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 07.12.2023 08:18

Cztery nietypowe zastosowania pasty do zębów. O 3 z pewnością nie słyszałeś

pasta do zębów
canva/padnpen

Pastę do zębów każdy z nas ma w łazience. Ciężko wyobrazić sobie dzień bez porządnego wyszczotkowania zębów. Jednak pasta ma dużo więcej zastosowań, niż się wydaje. Jak wykorzystać ją w nietypowy sposób?

Właściwości pasty do zębów mogą przydać się w czasie sprzątania. Możemy wykorzystać ją aż na 4 różne sposoby. Będziecie zaskoczeni tym, jak działa.

Jak wykorzystać pastę do zębów?

Pasta do zębów znajduje się w każdym domu. Korzystamy z niej codziennie, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że w czasie sprzątania również będzie niezastąpiona. Doskonale sprawdzi się do wymycia armatury.

Na baterii w łazience, czy na kranie w kuchni może z czasem pojawiać się osad. Właśnie w takim wypadku warto sięgnąć po pastę do zębów. Sprawdzi się równie dobrze, jak inne detergenty do usuwania kamienia.

Pastę do zębów nanosimy na baterie, a następnie ścieramy wilgotną ściereczką. Po kamieniu nic nie zostanie. Jednak to nie jedyne nietypowe zastosowanie pasty do zębów. Jak jeszcze ją wykorzystać?

zlew
Canva / dragana991, Getty Images

Pasta do zębów przyda się w kuchni

Pasta do zębów będzie miała szereg zastosowań w kuchni. Przede wszystkim pomoże nam dokładnie wyczyścić czajnik. Ten trik przyda się wszystkim osobom, które piją sporo kawy i herbaty.

Kiedy z czajnika zaczyna wydobywać się nieprzyjemny zapach, wystarczy sięgnąć po pastę do zębów. Dokładnie czyścimy nią ścianki czajnika, a następnie płuczemy. Brzydki zapach zniknie.

Pasta do zębów będzie niezastąpiona też do czyszczenia blatów kuchennych i szklanych elementów w kuchni. Pomoże zniwelować rysy. Wystarczy delikatnie wetrzeć pastę w szklane elementy, na których pojawiły się rysy, a następnie zetrzeć całość bawełnianą ściereczką.

Pasta do zębów sprawi, że sztućce będą lśnić

Zostajemy w kuchni. Pastę do zębów możemy wykorzystać, jeśli nasze sztućce zrobiły się matowe. Sprawdzi się fantastycznie w tym przypadku. Pozbędziemy się osadu z noży, łyżek i widelców.

Sztućce nacieramy pastą do zębów i zostawiamy na noc. Następnie dobrze płuczemy. Łyżki, widelce i noże będą lśnić jak nowe. Pasta do zębów ma naprawdę sporo zastosowań. Warto wykorzystać ją przede wszystkim w kuchni.

sprzątanie
Canva / sergeyryshov, Getty Images Pro

Zobacz także: