Piekarnik
unsplash.com/Andrea Davis(CC0 Domena publiczna)
Marta Idzikowska - 19 Stycznia 2021

Czyszczenie blat z piekarnika, prosty sposób

Blachy z piekarnika nie jest łatwo wyczyścić - wie to chyba każda osoba, która często piecze. Istnieje jednak jeden genialny sposób, który pozwoli ci perfekcyjnie usunąć brud z blaszek. Do tego triku potrzebujesz między innymi... pasty do zębów!

Blachy do piekarnika zwykle wykonane są z aluminium. Charakteryzuje je grubość i solidność, są też dosyć ciężkie. Ich minusem jest to, że resztki pieczonego jedzenia przyczepiają się do powierzchni, tworząc trudne do usunięcia zabrudzenia.

Blaszki są niezwykle trudne do wyczyszczenia - brud, który się na nich znajduje, potrafi mocno zastygnąć i stworzyć warstwę, której nie usunie zwykły płyn do naczyń. Dlatego dzisiaj pokażemy wam niezwykły domowy sposób na to, jak skutecznie pozbyć się uporczywych zabrudzeń.

Czyszczenie blach z piekarnika - genialny domowy sposób

Ten świetny trik sprawi, że nie tylko usuniecie brud z blachy, ale również przywrócicie jej blask. Będzie wyglądać jak nowa!

Sprawa jest bardzo prosta - potrzebujecie tylko coca-coli, sody oczyszczonej, soku z cytryny i pasty do zębów. Większość z tych produktów prawdopodobnie masz w domu.

Przekręć jedną małą rzecz w oknie, a oszczędzisz krocie na ogrzewaniu. Zajmie kilka sekundPrzekręć jedną małą rzecz w oknie, a oszczędzisz krocie na ogrzewaniu. Zajmie kilka sekundCzytaj dalej

Do blachy wlej trochę coli i soku z cytryny, a następnie dosyp łyżeczkę sody oczyszczonej. Całość bardzo porządnie wymieszaj.

Czyszczenie blach z piekarnika - do akcji wchodzi pasta do zębów

Powstałą mieszankę przykryj folią aluminiową i odstaw na całą noc - najlepiej na balkon albo inne niedostępne dla zwierząt miejsce.

Na drugi dzień do akcji przystępuje pasa do zębów - nałóż jej trochę na druciak, a następnie całość intensywnie wyszoruj.

Po wykonaniu całego zabiegu wypłucz blachę od piekarnika pod gorącą wodą, możesz umyć ją jeszcze raz zwykłym płynem do naczyń. Teraz całość powinna pięknie lśnić i zachwycać swoją czystością.

Pamiętaj, że do wyszorowania blach do piekarnika możemy użyć także innych domowych produktów, np. soli kuchennej czy wody utlenionej.

Źródło: shareinfo.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News