fugi
snappygoat.com/Autor nieznany(CC0 Domena publiczna)
Marta Idzikowska - 1 Marca 2021

Jak wyczyścić fugi? Genialny trik

Fugi znajdujące się pomiędzy płytkami w łazience i kuchni niestety bardzo szybko się brudzą. Trudno je doczyścić, ponieważ zanieczyszczenia wbijają się w nie głęboko. Mamy jednak na to sposób - genialnie nada się do tego... świeca!

Fugi spajające płytki to zmora wielu z nas. Niestety podczas codziennego użytkowania kuchni lub toalety, trudno ich nie zabrudzić - zwykle są białe i łatwo przyczepiają się do nich wszelkie zanieczyszczenia.

Ponowne fugowanie to dość radykalny krok, dlatego polecamy dbać o nie na co dzień. A pomoże nam w tym jeden, banalny w swojej prostocie trik - zastosowanie świecy!

Czyszczenie fug. Użyj świecy

Jak się do tego zabrać? Przede wszystkim, najpierw dokładnie umyj płytki i fugi, po czym pozostaw do wyschnięcia.

Genialna do wyczyszczenia trudnych powierzchni, jakimi są fugi, będzie myjka parowa, które cudownie dotrze do nawet najtrudniejszych zakamarków. Redakcja Domek i Ogródek poleca niezastąpiony produkt dostępny w Lidlu - myjka SILVERCREST dostępna w świetnej cenie [TUTAJ].

myjka

Po umyciu płytek możesz przystąpić do dzieła - chwyć za białą świecę i zacznij dokładnie pocierać fugi. Pamiętaj, aby jak najwięcej uwagi poświęcić na te miejsca, w których jest najwięcej wilgoci i istnieje możliwość powstania grzyba.

Dlaczego działanie świecy jest tak genialne? Otóż zawarty w niej wosk ma cudowne działanie konserwujące - tworzy warstwę ochronną na fugach, dzięki czemu brud, nalot i inne zanieczyszczenia nie będą w stanie już tak łatwo się do nich dostać.

Świeca uchroni je również przed wilgocią, która może skutkować ogromnym problemem z grzybem.

Czyszczenie fug. Co jeszcze możesz zrobić?

Jeśli chcesz wypróbować jeszcze inne metody, możesz zastosować sposób z Domestosem. Rozcieńcz go w proporcjach 1:1 z wodą i przystąp do dzieła. Pamiętaj, żeby włożyć rękawice ochronne!

Aby rozprowadzić miksturę, użyj szczoteczki do zębów - genialnie wyszoruje fugi i pozbędzie się z nich trudnego do usunięcia brudu.

Jeśli twój przypadek jest trudny, a podłoga wyjątkowo zanieczyszczona, zostaw roztwór Domestosa na 15 minut, po czym zmyj całość ciepłą wodą.

Źródło: gazeta.pl

Artykuł zawiera lokowanie produktu.

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News