Czyszczenie okapu
pixabay.com/(CC0 Domena publiczna)/mgattorna
Weronika Dadok - 22 Marca 2021

Jeden niezawodny trik na wyczyszczenie okapu

Jeśli zastanawiasz się, jak wyczyścić okap, ten artykuł jest dla ciebie idealny. Odpowiemy w nim czym najlepiej wyczyścić okap z tłuszczu. Okazuje się, że jeśli znamy dobry sposób, wcale nie jest to tak trudnym zadaniem, jak może się wydawać.

Warto pamiętać, że nie zawsze potrzebujemy drogich środków czystości, aby uratować nasz okap od ciężkich zabrudzeń.

W większości przypadków wystarczy zwrócić uwagę na sprzęty, które już posiadamy w domowych zbiorach. Do wyczyszczenia okapu, mogą ci się przydać: dowolny olej lub oliwa z oliwek, ocet, woda, ścierka z mikrofibry, gąbka do mycia, spryskiwacz i papierowy ręcznik.

Jak wyczyścić okap?

Jeśli zależy ci na perfekcyjnym umyciu okapu, wystarczy, że zmieszasz wodę z octem, w proporcji 50:50. Wlej następnie roztwór do spryskiwacza.

Zdejmuj kratkę z filtrem z okapu, demontaż powinien zająć tylko chwilę. Zostaw samą kratkę, gdzie ulatują opary podczas gotowania. Skorzystaj ze spryskiwacza - ocet doskonale pochłonie tłuszcz i brud.

Seniorka w piwnicy swojego domu kryła widoki jak z horroruSeniorka w piwnicy swojego domu kryła widoki jak z horroruCzytaj dalej

Spryskaj substancją całą kratkę i zostaw na około 15 minut. Po upływie tego czasu wyszoruj kratkę ścierką bądź gąbką. Zbierz pozostałości papierowym ręcznikiem.

Jak widzisz, czyszczenie okapu nie jest wcale takie skomplikowane i czasochłonne. Ważne jest, aby pamiętać, że taki zabieg najlepiej wykonywać raz na dwa tygodnie, aby uniknąć długiego szorowania, które może niekorzystnie wpłynąć na urządzenie, a w szczególności jego powłokę.

Oliwa z oliwek bądź olej doskonale wyczyszczą okap

Genialnym sposobem jest także użycie oliwy z oliwek lub innego oleju. Podobnie, jak ocet, świetnie pochłonie tłuszcz i inne zanieczyszczenia. Nanieś go gąbką i przykryj na moment ścierką z mikrofibry, która wcześniej została zamoczona w gorącej wodzie.

Gdy już zdejmiesz ścierkę, przetrzyj ostrożnie okap ostrą stroną gąbki, a resztki oleju zbierz, papierowym ręcznikiem. Pamiętaj, że ocet może dodatkowo nabłyszczyć powierzchnię, zwłaszcza gdy jest ze stali nierdzewnej.

Jeśli zależy ci na utrzymaniu okapu w jak najlepszym stanie, nie zapominaj o częstej wymianie filtrów. Niestety, gdy są niewymieniane, nie będą działać ze swoją pełną mocą.

Źródło: onet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News