Czyszczenie toalety wodą utlenioną
pixabay.com/(CC0 Domena publiczna)/cocoparisienne
Weronika Dadok - 3 Marca 2021

Trik na odkażenie toalety za mniej niż 2 złote

Jeśli zależy Ci na tym, aby pozbyć się z domu bakterii, pleśni, czy wirusów, ta metoda sprawdzi się w stu procentach! Jest bardzo tania i nie wymaga stosowania chemii, która może być szkodliwa. Wystarczy tylko jeden produkt, który powinieneś już mieć w domu. Wielu jest zdziwionych, ale chodzi o wodę utlenioną.

Woda utleniona, czyli nadtlenek wodoru (H2O2). To sprawdzony środek o właściwościach odkażający. Powszechnie znamy go z oczyszczania ran.

Jak się okazuje, nada się również w kwestiach związanych z dbaniem o czystość w naszych czterech kątach.

Woda utleniona to świetny środek do czyszczenia

Zastosowanie wody utlenionej do użytku medycznego jest szeroko znane. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak jest przydatna w utrzymaniu czystości.

Idealnie nadaje się do odkażania toalety i sprzątania łazienki. Można z powodzeniem przecierać nią także blaty kuchenne, a nawet myć okna (należy w tym wypadku dodać także zwykłej wody).

Prawdziwy dramat pod domem Jarosława KaczyńskiegoPrawdziwy dramat pod domem Jarosława KaczyńskiegoCzytaj dalej

Woda utleniona jest bardzo tanim produktem, więc wysoka jakość sprzątania idzie w parze z oszczędnościami. Za małą buteleczkę zapłacisz nawet mniej niż dwa złote. Możesz nabyć także większe opakowanie. Warto jednak pamiętać, że woda utleniona traci szybko swoją ważność.

Należy zużyć ją w ciągu najwyżej dwóch tygodni.

Jak za pomocą wody utlenionej zdezynfekować toaletę?

Dezynfekowanie toalety za pomocą wody utlenionej jest bardzo prostą czynnością. Wystarczy przelać ją do atomizera i spryskać dokładnie muszlę klozetową i elementy zewnętrzne. Po 20 minutach spłukujemy wodę i wycieramy do sucha.

Woda utleniona sprawdzi się także, gdy w łazience pojawiła się pleśń na fugach. Aby zniszczyć grzyby, należy spryskać wodą zabrudzone powierzchnie i zostawić na pół godziny i wyszorować szczoteczką. Spłukujemy, wycieramy do sucha i gotowe.

Znaliście ten sposób?

Źródło: onet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News