Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Dlatego ręczniki po praniu są szorstkie i nie chłoną wody. Łatwo temu zapobiec
Kamil Świętek
Kamil Świętek 18.05.2023 08:34

Dlatego ręczniki po praniu są szorstkie i nie chłoną wody. Łatwo temu zapobiec

Użyj tego patentu, a Twoje ręczniki będą bardziej miękkie niż kiedykolwiek!
Canva/gaiamoments, Getty Images Signature

Znacie to? Wasz nowy ręcznik po pierwszym praniu staje się szorstki, kulkuje się i przestaje chłonąć wodę? Mamy na to sposób. Prawdopodobnie pierzesz ręczniki w nieodpowiedniej temperaturze i w niewłaściwych preparatach. Z Nami rozwiążesz ten problem.

Pranie ręczników – co ja robię nie tak?

Cieplej nie znaczy lepiej. Bynajmniej dla ręczników. Jeśli ustawiasz pranie na 60 stopni Celsjusza, nie zdziw się, jeśli Twoje ręczniki nie będą tak miękkie, jak przed praniem. Ręczniki wymagają odpowiedniego traktowania, tak samo, jak Twoje ciało. Pomyśl – wziąłbyś kąpiel we wrzątku? 

Zalecamy regularnie używać płynów do płukania przy praniu ręczników. O ile bez nich z łatwością wypierzesz koszulkę, ręcznik wykonany ze stuprocentowej bawełny nie lubi takiego traktowania. Zmiękcz materiał przy finalizacji prania, a Twoje ręczniki będą jak nowe.

Tych warzyw nie sadź przy ogórkach. Plony będą mniejsze i podatne na choroby Popsikaj po mrówkach. Wyniosą się z prędkością światła

Pranie ręczników – program ma znaczenie

Ręczników nie należy prać bezpośrednio z tekstyliami. Zaleca się robić to z wykorzystaniem odpowiedniego programu. Jeśli posiadasz ręcznik 100% bawełny, ustaw program przeznaczony do prania bawełny. Istotna jest także prędkość wirowania, która nie powinna przekraczać 800 obrotów na minutę. Dzięki temu ręczniki na dłużej zachowają miękkość.

Unikaj prania ręczników w temperaturze przekraczającej 60 stopni Celsjusza. Zalecamy używanie programów z temperaturą około 40 stopni Celsjusza. Jeśli pierzesz ręczniki, które wykorzystujesz na co dzień, nie musisz zabijać w nich drobnoustrojów tak dokładnie, jak robi się to w hotelach. 

Ostatni patent na pranie ręczników – unikaj płynów zmiękczających, ponieważ zmniejszają one właściwości higroskopijne materiału. Lepiej wykorzystać w tym celu specjalne płyny do prania ręczników, żele lub kapsułki. Sprawi to, że Twoje ręczniki będą miękkie jak nigdy dotąd.
 

Miękkość.png
Canva/Pexels--2286921, pixabay

Pranie ręczników – jak je wysuszyć?

Suszenie ręczników to osobny temat. Zdecydowanie odrzuć pomysł z suszeniem ich na słońcu. Ostre słońce może je odbarwić, a zbyt szybkie i nieregularne tempo suszenia, może powodować sztywność materiału. Zalecamy suszyć je w suszarce bębnowej. Dzięki temu zachowasz ich kolor i miękkość na dłużej. 

Jeśli ręcznik po wyjęciu z pralki śmierdzi stęchlizną, oznacza to, że w bębnie znajdowało się zbyt dużo rzeczy, przez co nie mogły one zostać odpowiednio wypłukane. Możliwe też, że Twoja pralka jest zwyczajnie w świecie brudna. Unikaj przeładowania pralki i czyść ją regularnie. Podziękują Ci za to nie tylko ręczniki, ale i Twoja pralka.
 

Tagi: Pranie
Powiązane
Prodiż
O tych kuchennych sprzętach krążą legendy. Jeśli jesteś smakoszem, zdobędziesz 10/10