Popsikaj po mrówkach. Wyniosą się z prędkością światła
Inwazja mrówek może zaszkodzić roślinom ogrodowym i plonom. Zamiast specjalistycznych preparatów i sposobów, które zabijają owady, wykorzystaj zupełnie darmowy i skuteczny sposób. Oprysk z tej rośliny przepędzi mrówki z Twojej działki.
Mrówki błyskawicznie przeniosą się w inne miejsce
Mrówki w ogrodzie przenoszą nasiona roślin, rozkładają materię organiczną, a także spulchniają i użyźniają glebę. Niewielka ilość owadów jest wręcz pożądana w ogrodzie. Niekiedy jednak dochodzi do prawdziwej inwazji. Wtedy mrówki mogą niszczyć rośliny, a nawet wchodzić do domu.
Jeśli w Twoim ogrodzie i domu pojawi się plaga mrówek, nie zabijaj ich. Owady są bardzo pożyteczne. Pozbądź się ich naturalnymi sposobami, które skutecznie zniechęcą je do przebywania na Twojej działce i w mieszkaniu.
Wystarczy, że przygotujesz domowy napar i popsikasz po mrówkach. Zapach naparu jest wyjątkowo nieprzyjemny dla owadów. Wyniosą się błyskawicznie. Jak jeszcze pozbyć się mrówek? Poznaj kilka prostych wskazówek.
Rossmann pilnie wycofuje uwielbiany produkt. Klienci nie dowierzają Sadownicy pryskają tym po czereśniach. Szkodniki nawet ich nie atakująNapar z wrotyczu na mrówki. Owady nie cierpią jego zapachu
Wrotycz jest rośliną, która gęsto rośnie na łąkach, w lasach i polanach. Wystarczy więc, że wybierzesz się na spacer, a na pewno uda Ci się ją znaleźć. Wrotycz ma charakterystyczny, żółty kwiatostan. Jest rośliną wysoką.
Jak przyrządzić oprysk na mrówki? 250 g wrotyczu zmiel i przesyp do wiadra. Następnie zalej 5 l wody i odstaw na 30 minut. Po tym czasie rozpyl tam, gdzie pojawiły się mrówki. Nie ma lepszego środka na owady.
Jak jeszcze pozbyć się mrówek?
Do wypędzenia mrówek wykorzystasz również piołun oraz sok z cytryny. Zbierz 100 g liści piołunu i zalej 2 l wody, następnie odstaw na całą noc. Przecedzonym wywarem popsikaj miejsca, w których pojawiły się owady.
Na mrówki w domu świetnie sprawdzi się sok z cytryny. Wymieszaj go z 1 szklanką wody i codziennie pryskaj miejsca, w których pojawiają się owady. Wyniosą się z prędkością światła, ponieważ nienawidzą zapachu mikstury.