Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Dodaj liście laurowe do prania. Tak robiły nasze babcie
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 13.03.2024 14:30

Dodaj liście laurowe do prania. Tak robiły nasze babcie

pranie
Fot. canva/Paul Tama’s Images, canva/Reflexpixel

Domowe detergenty są fantastycznym rozwiązaniem. Przede wszystkim są tańsze i bardziej ekologiczne. Możemy korzystać z naprawdę różnych preparatów. Czym zastąpić proszek do prania?

Bez trudu jesteśmy w stanie zastąpić płyn do mycia podłóg, czy preparat do usuwania kamienia domowymi sposobami. Sprawdź, jaki wpływ na pranie będą miały liście laurowe.

Jak wykorzystać liście laurowe?

Liście laurowe najczęściej wykorzystujemy w kuchni. Mogą wzbogacić smak sosów, doskonale komponują się z mięsem i są nieodłącznym dodatkiem w zupach. Jednak to nie są ich wszystkie możliwości.

Ta niepozorna przyprawa może okazać się niezastąpiona, kiedy nasz dom zaatakują mole spożywcze. Po dokładnym wyczyszczeniu szafek możemy dodatkowo zniechęcić szkodniki, rozkładając w kuchni liście laurowe.

Liście laurowe odstraszą też komary. Wystarczy zrobić z nich naturalne kadzidło, które w letnie wieczory będzie odstraszało owady. Poza tym liście laurowe mogą okazać się nieocenione w czasie prania.

pranie
Fot. Canva / Whitestorm, Getty Images

Wykorzystaj liście laurowe do prania

Liście laurowe będą nieocenione w czasie prania. Mają niezwykłe właściwości, które pomogą nam wybarwić niechciane pigmenty. Kiedy przez przypadek między białymi ubraniami zawieruszyła się kolorowa skarpetka, właśnie liście laurowe mogą nas uratować.

Możemy wykorzystać jedną z dwóch metod. Liście laurowe w woreczku na bieliznę możemy wrzucić bezpośrednio do pralki z zafarbowanymi ubraniami. Inną opcją będzie przygotowanie specjalnego wywaru.

Wywar z liści laurowych

Na mocne przebarwienia lepiej stosować wywar z liści laurowych. Liście zalewamy wodą i doprowadzamy do wrzenia. Gotujemy przez 5 min i po tym czasie odstawiamy do ostudzenia.

W tak przygotowanym wywarze następnie moczymy pranie. Po kilku godzinach przebarwienia powinny zniknąć. Ubrania odzyskają dawny wygląd, a to za sprawią niepozornej przyprawy.

liście laurowe
Fot. Canva / Savany, Getty Images Signature

Zobacz także: